Hyundai Nošovice půjčil elektromobily dalším úspěšným žadatelům

Nošovická automobilka Hyundai pokračuje v programu, díky kterému můžou obce, úřady a další organizace z Moravskoslezského kraje po dobu 6 měsíců nebo až 1 roku zdarma využívat elektromobil Hyundai Kona Electric.

Havířovskému magistrátu, Moravskoslezskému energetickému centru, MAS Pobeskydí a také MAS Frýdlantsko – Beskydy předala nošovická automobilka Hyundai vozy Kona Electric. Všechny tyto instituce můžou nově po dobu půl roku bezplatně využívat čtveřici elektromobilů z Nošovic.

Jde o pokračování projektu „Společně pro elektromobilitu“, kterým společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) podporuje mj. rozvoj elektromobility v kraji a zvyšování povědomí o elektromobilech mezi širokou veřejností.

Zástupci institucí si pro svou novou Konu Electric přijeli v pondělí 1. července přímo do nošovické automobilky. Jen pracovníci MAS Frýdlantsko – Beskydy už mají za sebou půlroční zkušenost s Konou Electric, kterou si nyní prodlouží o další půlrok. Elektromobil tam nejčastěji využívá terénní sociální pracovnice, která jezdí za lidmi v tíživé sociální situaci a pomáhá jim s nutnými záležitostmi.

„Máme radost, že se program Společně pro elektromobilitu těší čím dál větší oblibě, a že naše elektromobily pomáhají tam, kde je to potřeba. Pilotní projekt na podporu čisté mobility jsme spustili v létě 2022, kdy jsme na rok věnovali Konu Electric ke služebním účelům zaměstnanců třineckého magistrátu. Po nich pak s Konou Electric celý rok jezdili pracovníci záchranné stanice pro volně žijící zvířata v Bartošovicích, kteří náš elektromobil používali k cestám ke zraněným a ohroženým zvířatům v širokém okolí. Najeli okolo 18 tisíc kilometrů. Také všem novým úspěšným žadatelům přejeme spoustu bezpečných kilometrů,“ uvedla vedoucí Oddělení vnějších vztahů HMMC Barbora Hermanová.

zdroj: tisková zpráva

8 Comments on “Hyundai Nošovice půjčil elektromobily dalším úspěšným žadatelům”

  1. Soudní spor Hyundai s americkými dealery odhalil skandální falšování čísel prodejů elektromobilů.
    Kauza rozkrývá, že čísla prodejů elektromobil jsou pravděpodobně z podstatné části zcela vylhaná.
    hxxp://www.reuters.com/legal/litigation/lawsuit-accuses-hyundai-faking-us-sales-data-electric-cars-2024-07-08/

    1. Porsche porad lobovalo za nesmyslny synteticky benzin. Nikdy nemeli EV v lasce a ten jejich EV je jen z donuceni. Porsche je hrozny krap. Mam v garazi spalovaci a nikdo s nim nechce jezdit. Akorat se kazdemu zvlhci trenky kdyz slysi slovo porsche. Pro me by mohli zkrachovat a vubec by me jich nebylo lito. Hnusna a arogantni automobilka.

Napsat komentář