Hyundai Ioniq 5 nově s lepší baterií a vyšším dojezdem

Modernizovaný elektromobil Hyundai Ioniq 5 má prodloužený dojezd díky větší baterii. Řadou nových vyspělých funkcí zvyšuje komfort zákazníků.

Hyundai odhalil vylepšení modelové řady elektromobilů Hyundai IONIQ 5 a novou verzi IONIQ 5 N Line. Modernizovaný IONIQ 5 nabízí prodloužený dojezd, mnohá zásadní vylepšení, nové prvky výbavy a osvěžený design.

Nový Hyundai Ioniq 5 má nyní zvýšenou kapacitu sady akumulátorů, a to ze 77,4 kWh na 84,0 kWh, což prodlužuje dojezd na jedno nabití. Mezi vylepšení vnějšího designu patří nově tvarované nárazníky vpředu a vzadu.

Vnější délka modelu IONIQ 5 se v důsledku toho prodloužila o 20 mm na 4655 mm, zatímco ostatní vnější rozměry – vnější šířka 1890 mm, výška 1605 mm a rozvor náprav 3000 mm – zůstávají beze změn. 

Zadní spoiler byl prodloužen o 50 mm a elektricky poháněný model se nyní může pochlubit novými aerodynamicky tvarovanými koly. Tyto změny rovněž přispěly k ještě dynamičtějšímu vzhledu a zlepšily aerodynamické vlastnosti modelu IONIQ 5.

Interiér vozu je ještě lépe využitelný a praktičtější při zachování konceptu komfortního životního prostoru. Na středové konzole je nyní v horní části „univerzálního ostrůvku“ umístěno fyzické tlačítko, jímž lze ovládat často používané funkce, například vyhřívaná a odvětrávaná sedadla v první řadě, vyhřívaný volant a funkci parkovacího asistenta. Využitelnost přihrádky pro bezdrátové nabíjení chytrého telefonu byla výrazně vylepšena jejím přemístěním ze spodní do horní části.

Volant obdržel nový design s interaktivními pixelovými světly a ergonomicky lépe řešené uspořádání ovládacích prvků umožňuje praktičtější ovládání informačního a zábavního systému a klimatizace.

Značka Hyundai připravila pro uživatele modernizovaných vozů IONIQ 5 ještě více komfortu a pohodlí. Do jejich výbavy zařadila novou generaci informačního a zábavního systému s označením ccNC (connected car Navigation Cockpit). Modernizovaný IONIQ 5 je vybaven také systémem OTA (Over-The-Air) pro bezdrátové aktualizace softwaru, který zajistí průběžnou aktuálnost hlavních elektronických řídicích systémů vozidla. 

Hyundai navíc zavádí do výbavy několik nových bezpečnostních a komfortních funkcí, které usnadní řidičům ovládání i jízdu. Mezi ně patří volant s detekcí držení věnce HOD (Hands-On Detection), asistent pro jízdu v jízdním pruhu LKA 2 (Lane Keeping Assist 2), chytrý parkovací asistent s dálkovým ovládáním RSPA 2 (Remote Smart Parking Assist) a asistent pro předcházení kolizím při parkování vpředu/po stranách/vzadu PCA-F/S/R (Forward/Side/Reverse Parking Collision-Avoidance Assist). Všechny uvedené funkce přispívají k ještě bezpečnější a komfortnější jízdě.

Prodejní atraktivitu nového modelu IONIQ 5 vylepšuje také několik zákazníky preferovaných prvků výbavy včetně inteligentních předních světlometů IFS (Intelligent Front-Lighting System), digitálního klíčku, integrované kamery a dálkově ovládaného sklápění sedadel ve druhé řadě. 

S cílem zvýšit úroveň bezpečnosti a jízdního komfortu v porovnání s předchozím modelem byla realizována i další produktová opatření. Nový IONIQ 5 má tlumiče, které minimalizují přenos vibrací z vozovky, a zajišťují tak klidnější jízdu. Zvýšená tuhost příčného nosníku v motorovém prostoru minimalizuje vibrace ve volantu. Výztuhy v prostoru zadní nápravy a podlahy vozidla byly zdvojeny. Výsledkem je ještě vyšší stabilita a agilita. Vyšší tuhost karoserie vozu snižuje výskyt nízkofrekvenčního hluku. Současně byla optimalizována regulace hlučnosti elektromotoru. K celkové tichosti v interiéru přispívá také dodatečná akustická izolace elektromotoru pohánějícího zadní kola. 

V oblasti bezpečnosti byla vyztužena struktura karoserie spolu s předními a zadními dveřmi a prvky střešních sloupků B, aby se zvýšila ochrana posádky při bočním nárazu. Vůz je vybaven také systémem osmi airbagů včetně bočních airbagů ve druhé řadě, který rovněž zvyšuje úroveň bezpečnosti.

Novým členem modelové řady je navíc IONIQ 5 N Line, sportovní varianta, která bude na trhu situována mezi vylepšenou základní verzí a vysokovýkonným modelem IONIQ 5 N. Varianta N Line uspokojí rostoucí poptávku po sportovním vzhledu a osloví zákazníky, kteří vyhledávají zážitky z dynamické jízdy.

IONIQ 5 N Line se může pochlubit agresivnějším, sportovnějším designem přídě a zádě s jedinečnými nárazníky, elegantními bočními prahy a sadou speciálních 20“ kol z lehké slitiny. Uvedené prvky zvýrazňují sportovní image tohoto modelu. 

Rovněž interiér má řadu prvků exkluzivního designu N Line. Mezi ně patří specifický volant a přístrojová deska N Line, exkluzivní kovové pedály N Line, černé čalounění stropu a speciální sportovní sedadla s logem N ve dvou variantách čalounění s červeným kontrastním prošíváním. Na cestující díky tomu čeká atraktivní prostředí, v němž si budou užívat podmanivou dynamickou jízdu.

Vylepšený model IONIQ 5 a nová verze IONIQ 5 N Line bude pro korejské zákazníky k dispozici od března 2024. Hyundai plánuje jejich postupné uvedení na globální trhy v průběhu letošního roku, v České republice se s prvními vozy setkáme na konci prvního pololetí tohoto roku.

zdroj: tisková zpráva, foto: Hyundai

3 Comments on “Hyundai Ioniq 5 nově s lepší baterií a vyšším dojezdem”

Napsat komentář