Honda ukončuje prodej hybridů CR-Z a Insight v Evropě

Jan Horčík - 24 Únor 2014

Magazín Automotive News zjistil, že automobilka Honda v Evropě ukončí prodej hybridních vozů Honda Insight a Honda CR-Z. Důvod je nasnadě: příliš nízká poptávka. Zákazníci si prý místo těchto hybridů kupují diesely.auto Honda Insight hybrid

Honda Insight se už v Evropě prodávat nebude
foto: Honda

Od uvedení první generace hybridu Honda Insight v roce 1999 prodala automobilka Honda v Evropě kolem 125 000 hybridních aut, zanedlouho zůstane na starém kontinentě už jen jediný: Honda Jazz Hybrid. Rodinný Insight i sportovnější CR-Z se zde prodávat přestanou.

Za minulý rok prodala Honda v celé Evropě pouze 1242 hybridů Insight a 695 modelů CR-Z. To znamená v obou případech meziroční pokles o více než 60 %. Takový stav je pochopitelně neudržitelný a Honda v Evropě jasně prohrává jak s hlavním rivalem, společností Toyota, tak především s dieselovými auty.

V případě Insightu a CR-Z budou tedy doprodány skladové zásoby. O tom zda a jak dlouho ještě zůstane v prodeji Honda Jazz Hybrid zatím zřejmě není rozhodnuto. Těchto vozů se za rok 2013 prodalo 4500 kusů, o rok dříve to bylo 7500.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zda sa to celkom logicke. Preco by niekto kupoval zlozite hybridne a hlavne drahe auto so spotrebou 6 litrov, ked si moze kupit jednoduche auto za tretinu ceny so spotrebou 4,5-5 litrov?

Obrázek uživatele Hyperloop

Případně auto na CNG se spotřebou ještě menší...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Toto je smutna spava. Mozno by stalo za uvahu odkupenie systemu toyoty. Niekde som to davnejsie cital. Hybridy maju svoje opodstatnenie, len nemozte byt drahsi a zaroven horsi ako konkurencia.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?