Honda ukončuje prodej hybridů CR-Z a Insight v Evropě

Magazín Automotive News zjistil, že automobilka Honda v Evropě ukončí prodej hybridních vozů Honda Insight a Honda CR-Z. Důvod je nasnadě: příliš nízká poptávka. Zákazníci si prý místo těchto hybridů kupují diesely.

Honda Insight se už v Evropě prodávat nebude
foto: Honda

Od uvedení první generace hybridu Honda Insight v roce 1999 prodala automobilka Honda v Evropě kolem 125 000 hybridních aut, zanedlouho zůstane na starém kontinentě už jen jediný: Honda Jazz Hybrid. Rodinný Insight i sportovnější CR-Z se zde prodávat přestanou.

Za minulý rok prodala Honda v celé Evropě pouze 1242 hybridů Insight a 695 modelů CR-Z. To znamená v obou případech meziroční pokles o více než 60 %. Takový stav je pochopitelně neudržitelný a Honda v Evropě jasně prohrává jak s hlavním rivalem, společností Toyota, tak především s dieselovými auty.

V případě Insightu a CR-Z budou tedy doprodány skladové zásoby. O tom zda a jak dlouho ještě zůstane v prodeji Honda Jazz Hybrid zatím zřejmě není rozhodnuto. Těchto vozů se za rok 2013 prodalo 4500 kusů, o rok dříve to bylo 7500.

3 Comments on “Honda ukončuje prodej hybridů CR-Z a Insight v Evropě”

Napsat komentář