GM přerušuje výrobu Chevroletu Volt

Automobilka General Motors ve své továrně Detroit-Hamtramck přerušila výrobu současné generace plug-in hybridu Chevrolet Volt. Připravuje ji pro výrobu jeho druhé generace.

Nová generace plug-in hybridu Chevrolet Volt má větší baterii než první generace, lepší zrychlení i nižší spotřebu
foto: GM

Nový Chevrolet Volt 2016 byl představen letos na . Auto nabídne dojezd na elektřinu až 75 km a nejspíš bude i levnější než současná generace.

Přerušení výroby bude trvat šest týdnů a automobilka General Motors mezitím investuje $343 mil. do nového vybavení továrny, díky němuž bude schopna vyrábět hybridní auta nové generace, včetně nového Voltu.

Americká dealerství mají v současné době zásoby Voltů na 200 dnů. Prodeje Voltu totiž v posledních měsících výrazně zpomalily, právě díky očekávání nové generace vozu.

Za 1. čtvrtletí 2015 se prodalo pouze 1874 kusů, to je o 48 % méně než za stejné období minulý rok. Zatím není jasné, zda se nový Volt bude prodávat opět také v Evropě, případně třeba pod označením „„.

General Motors

5 Comments on “GM přerušuje výrobu Chevroletu Volt”

  1. Jestli je pro GM zhoršení
    Jestli je pro GM zhoršení prodejů z důvodu očekávání příští generace špatná zpráva, potom k tomu dochází „kvůli“, nikoliv „díky“ příchodu nové generace.

    Jinak na nový VOLT se těším, popravdě tohle auto budeli opravdu 5místné, bude moci strategií provozu zvednout mandle všem PHEVčkám koncernu VW i 200 mílovým a pod 30 tis USD stojícím BEVčkám chystaným ostatními automobilkami do roku 2017.

Napsat komentář