Gebrüder Weiss rozváží nábytek IKEA elektrickými dodávkami

Výrobky švédské značky Ikea se k zákazníkům v oblasti Vídně nově dostávají s využitím flotily e-dodávek Gebrüder Weiss. Pro divizi Home Delivery má Gebrüder Weiss v provozu 15 nových plně elektrických dodávek německé společnosti Quantron.

Kromě rozvozu elektrickými dodávkami poskytuje Gebrüder Weiss i další služby jeho zaměstnanci přímo ve skladu IKEA. Patří sem mimo jiné rozvoz zboží, nakládka a plánování vozidel. Nábytek a velké spotřebiče doručují koncovým zákazníkům dvoučlenné posádky, které na požádání zboží přímo na místě vybalí a smontují. Gebrüder Weiss plánuje ročně doručit v oblasti Vídně přibližně 60 000 zásilek s novými elektromobily. Vozidla odebírají zelenou elektřinu během nakládky v centrálním skladu a jsou tak připraveny k použití bez časových ztrát způsobených nabíjením.  

„Vybudováním a spuštěním provozu našeho nového elektrického vozového parku ve Vídni jsme o krok blíže k našemu cíli, kterým je celosvětové doručování zákazníkům bez emisí CO2 do roku 2025,“ říká Claes Lindgren, vedoucí oddělení zákaznického doručování IKEA Rakousko. Vídeň je jedním z 30 velkých měst po celém světě, kde IKEA přechází na vozidla s nulovými emisemi pro rozvoz zboží. S Gebrüder Weiss, říká Claes Lindgren, mají po svém boku logistického poskytovatele, který již úspěšně využívá různé alternativní systémy pohonu v každodenní logistice. 

„Vzhledem ke krátkým požadovaným dojezdovým vzdálenostem v oblasti Vídně a nízké přepravní hmotnosti jsou elektromobily pro naše služby doručování do domu ideální. Zejména v městských aglomeracích s vysokou hustotou osídlení a dopravy přispívají elektrovozy významně k bezemisní dodávkové dopravě,“ říká Jürgen Bauer, člen vedení společnosti Gebrüder Weiss. V budoucnu budou dodávky pro zákazníky IKEA realizovány prostřednictvím elektrických dodávkových aut i v dalších rakouských spolkových zemích. 

Gebrüder Weiss je logistickým partnerem IKEA od roku 2017. Kromě Rakouska obsluhuje logistická společnost zákazníky IKEA v Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku a Chorvatsku. I v těchto zemích plánuje společnost ve střednědobém horizontu přejít na rozvoz pomocí elektrických dodávek. V Rakousku společnost Gebrüder Weiss provozuje kromě služby Home Delivery již téměř rok také několik výdejních míst IKEA. S 220 000 odbavenými zásilkami ročně je Gebrüder Weiss největším logistickým partnerem švédské nábytkářské společnosti v Rakousku. 

zdroj: tisková zpráva

4 Comments on “Gebrüder Weiss rozváží nábytek IKEA elektrickými dodávkami”

Napsat komentář