Ford gamifikuje elektromobil Mustang Mach-E s pomocí únikovky

Ford vytvořil ve voze Mustang Mach-E interaktivní hru založenou na populárních „únikovkách“, v nichž hráči řeší hádanky a postupují podle pokynů.

V posledních letech získaly na popularitě takzvané únikové hry, v nichž se týmy hráčů snaží ve stanoveném čase vyřešit hádanky a dostat se z tematicky laděné místnosti. Nyní Ford tuto myšlenku zpracoval v elektromobilu Ford Mustang Mach-E, kde hra ovládá jednotlivé prvky vozu a vytváří tak interaktivní zážitek.

Hráč se vydá na tajnou misi, jejímž cílem je doručit zásilku. Dostává zvukové pokyny prostřednictvím palubních reproduktorů. Během hry se uplatní také elektricky ovládaná sedadla, bezdotykové ovládání pátých dveří, klimatizace nebo světlomety.

Při jízdě není nutné ovládat žádný prvek s výjimkou topení a reproduktorů. Na rozdíl od běžných únikových her může hráč také vůz kdykoliv opustit, aniž by to znamenalo prohru. Samotná hra je instalována na zařízení s operačním systémem iOS. S vozem komunikuje prostřednictvím Apple CarPlay a hardwaru i softwaru vyvinutého interně Fordem.

„Je to zábava, která má i seriózní stránku. Ukazuje totiž, co všechno je díky technologiím, které dnes v autech máme, možné,“ vysvětlil Carsten Starke, technický expert z evropského výzkumného a vývojového střediska Fordu. „Schopnost vytvořit interakci mezi řidičem a vozem by mohla do budoucna otevřít nové možnosti typu interaktivního manuálu nebo třeba řidičského coachingu.“

SOUVISEJÍCÍ: Nikdy není pozdě. Řidič přesedlal na elektromobil v 87 letech

V současné době se jedná čistě o pracovní koncept. Vyvinul ho Ford of Europe s přispěním interního týmu Software Enablement & Research z oddělení Emerging Technology & Innovation a skupiny IOT, která má sídlo v kalifornském Palo Altu.

Cílem bylo předvést, jak by hraní mohlo usnadnit lidem seznamování s funkcemi vozu. Hra by mohla zároveň nabídnout pohled do budoucnosti aplikací, které by mohly bavit řidiče i cestující během nabíjení nebo dokonce při cestování v autonomních vozidlech budoucnosti.

zdroj: tisková zpráva

Dva komentáře u “Ford gamifikuje elektromobil Mustang Mach-E s pomocí únikovky”

Napsat komentář