Ford chystá na rok 2018 nový plug-in hybrid

Domácí americká automobilka Ford má se svými plug-in hybridy v nemalý úspěch. Zdatně konkuruje zejména automobilkám Toyota a GM. Na rok 2018 údajně chystá další novinku do zásuvky.

Automobilka Ford má v oblasti hybridů a plug-in hybridů velké plány
foto: Ford

Agentura Reuters zjistila, že americká automobilka Ford pracuje na zcela novém benzinovém hybridu. Narozdíl od aktuálních modelů Ford Fusion Energi a Ford C-MAX Energi půjde o úplně nové auto, od základu vyvinuté jako (plug-in) hybrid.

Ford se tím chce údajně snažit konkurovat nejúspěšnějšímu hybridu na světě, modelu . Ta se prodává jak v klasické hybridní verzi (kterou nelze připojit do zásuvky a dobít), tak ve verzi Prius plug-in hybrid (kterou lze dobít). Navíc se Prius prodává v několika variantách jakožto celá rodina vozů.

Nové auto značky Ford má být v tomto ohledu velmi podobné. Půjde o kompaktní hybrid, který bude propagován a marketován exkluzivně jako hybrid. Navíc je podle zdrojů agentury Reuters pravděpodobné, že se auto bude prodávat v několika karosářských variantách a také jako plug-in hybrid.

Na druhou stranu, Reuters zároveň reportuje, že auto, prozatím označované kódem C240, bude postaveno na nové globální platformě C2. Na ní ale budou stavět také další generace vozů Ford Focus a Ford Escape. V tomto ohledu je tedy zpráva poněkud nejednoznačná.

Kolegové z magazínu InsideEVs nabízejí vlastní vysvětlení: ony slibované „nové“ hybridy a plug-in hybridy budou ve skutečnosti hybridní a plug-in hybridní verze nových generací Ford Focus a Ford Escape.

Dává to smysl, protože uvádět na trh zcela novou značku auta není jen tak (i v případě Priusu to trvalo přes 10 let). Focus i Escape jsou naproti tomu celosvětově dobře zavedené značky, které zná většina spotřebitelů.

Napsat komentář