FlixBus propojí USA a Kanadu, EU a Turecko

Globální poskytovatel mobility Flix dále pokračuje v expanzi. Se zelenými autobusy FlixBus v květnu nově propojí Spojené státy americké a Kanadu.

FlixBus tak navazuje na dubnovou expanzi, kdy jeho autobusové spoje vyjely v Kanadě vůbec poprvé. Novinkou v síti dopravce je i první přímé spojení Evropy s Tureckem na trase Bukurešť-Istanbul, které startuje 2. června. Rozšíření sítě chystá i na kolejích – vlaky FlixTrain poprvé vyjedou do Švýcarska.

FlixBus se aktuálně řadí mezi nejrychleji rostoucí poskytovatele meziměstské autobusové dopravy na trhu v Severní Americe. Ve své expanzi pokračuje spuštěním přeshraničních spojů mezi Kanadou a USA na trase New York City-Toronto, které poprvé vyjely 10. května. Koncem května plánuje spustit další spojení mezi Buffalem a Torontem a také spojení Vancouveru s destinacemi na severozápadě USA, jako je Seattle nebo Portland.

Expanze v Evropě, první spoje do Turecka

Nových dálkových spojů se zákazníci FlixBusu dočkají i v Evropě. Vůbec poprvé propojí zelené autobusy Evropu s Tureckem, a to na trase mezi rumunskou Bukureští a tureckým Istanbulem. Autobusy tureckého dopravního partnera FlixBusu Kamil Koç na této trase vyjedou 2. června.

S téměř stoletou zkušeností v oblasti dopravy se Kamil Koç, společnost založená v roce 1926, připojila k celosvětové síti FlixBus v roce 2019. Z Istanbulu je tak možné dále cestovat do šedesátky dalších destinací jako Ankara, Bursa, Antalya, Kusadasi nebo Izmir.

Vlaky FlixTrain poprvé vyjedou i do Švýcarska

V oblasti železniční dopravy chystá Flix v Evropě rekordní nabídku spojů. V nadcházejících týdnech spustí tři nové linky a jeho vlaky poprvé přejedou hranice do Švýcarska. Od 23. června mohou cestující v Německu využít přímé spojení Berlín-Basilej, na trase budou vlaky stavět i v zastávkách Karlsruhe, Baden-Baden, Offenburg, Freiburg, Wiesloch, Bad Hersfeld a Weil am Rhein.

S celkem 70 destinacemi je síť zelených vlaků FlixTrain v Německu větší než kdy dříve. V rámci německé vnitrostátní přepravy zavádí FlixTrain od 19. května nové vlakové spojení ze Stuttgartu do Hamburku se zastávkami mimo jiné v Heidelbergu, Frankfurtu, Kasselu a Hannoveru. 

Flix je mladá společnost působící v oblasti dálkové dopravy, která skrze své značky FlixBus a FlixTrain nabízí pohodlný a ekologický způsob přepravy za dostupné ceny. Od svého vzniku v Německu v roce 2013 přepravil Flix stamiliony lidí. V roce 2018 spustil první dálkové spoje v USA, ve stejném roce pilotní projekt plně elektrických dálkových autobusů a v roce 2021 uvedl na trh první dálkové autobusy na bioplyn v EU.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář