E.ON rozšiřuje svoji síť CNG o nové plničky ve Strakonicích a Milevsku

V tomto a na začátku příštího týdne společnost E.ON přidává do své sítě další dvě plničky CNG.

E.ON má ve své síti už 30 plnicích stanic na CNG.
foto: E.ON

Jedna úplně nová CNG plnička vznikla ve Strakonicích na výpadovce na Písek v areálu firmy AutoGas – Centrum na adrese Písecká 1115. Uživatelům je k dispozici 24 hodin denně, sedm dní v týdnu a platit se u ní dá CNG kartou, klasickou platební kartou i kartou CCS.

„Tento areál by se měl do budoucna rozrůstat. My tam v příštím roce plánujeme postavit i dobíjecí stanici pro elektromobily,“ popisuje další plány Petr Hrubý z oddělení Mobility Services společnosti E.ON.

Nově do své sítě E.ON od 1. prosince zařadí i plnicí stanici CNG v Milevsku, kterou přebírá od současného provozovatele. Na ní zatím mohou řidiči platit CNG kartou a klasickou platební kartou.

V brzké době by se na ní mohla dát použít i karta CCS. Plnicí stanici najdou uživatelé na Pražské ulici a je jim k dispozici nonstop. Celkově se jedná o 29. a 30. stanici v síti E.ONu.

Před zprovozněním je také plnicí stanice v Plzni. Jen v Jihočeském kraji najdou řidiči aktuálně devět plniček. Kromě Milevska a Strakonic jsou ještě dvě stanice v Českých Budějovicích a v Písku a po jedné v Českém Krumlově, Jindřichově Hradci a Prachaticích.

tisková zpráva

9 Comments on “E.ON rozšiřuje svoji síť CNG o nové plničky ve Strakonicích a Milevsku”

   1. Taky pořád nějak nechápu, proč tam nemají FVE
    Taky pořád nějak nechápu, proč tam nemají FVE automaticky. Provoz nonstop nebo přes den, ideální plochá střecha bez stínění, místo pro battery box se vzadu vždy najde, nabíječky mohou být řešeny i jako nástěnné podél objektu…… Asi se fakt čeká na to, že se pak vypakují ty čerpací stojany a namísto nich vrazí 175+ W krabice.

    1. Tak jsem to počítal, 2.7 EUR/W, to je sakra dobrá cena. S
     Tak jsem to počítal, 2.7 EUR/W, to je sakra dobrá cena. S tímhle už je offshore vítr (díky vyššímu koeficientu využití) cenově na úrovni pevninských VtE. Jde to pekelně rychle dopředu. A v Doggerlandii je dost místa pro stovky GW výkonu, bez NIMBY a jsou to korunní statky, tj. bez zásadních problémů s pozemky.

Napsat komentář