Elon Musk potvrdil, že dobíjení pro levný elektromobil třetí generace bude v ceně

Elon Musk, šéf automobilky Tesla Motors, se údajně včera nacházel v Mnichově. A podle zprávy magazínu InsideEVs tam potvrdil, že dobíjení u rychlodobíjecích stanic Supercharger bude také pro připravovaný levný elektromobil Tesla třetí generace „zdarma“ neboli v ceně auta.

Současná podoba sítě rychlodobíjecích stanic pro elektromobily Tesla v USA
foto: Tesla Motors

Automobilka Tesla Motors buduje v USA, Evropě a Číně síť svých vlastních rychlodobíjecích stanic Supercharger. Ty jsou pro majitele elektromobilů Tesla Model S (ve verzi s 85kWh baterií) přístupné zdarma, pro majitele ostatních verzí za jednorázový poplatek. Pro ostatní značky elektromobilů zatím síť není přístupná.

Tesla zároveň na roky 2016-2017 pilně připravuje uvedení levného elektromobilu třetí generace, prozatím označovaného jako Model E. Musk aktuálně potvrdil, že i pro něj bude dobíjení u Superchargerů v ceně auta, čili de-facto zdarma.

Potvrzuje tak naše předpoklady, že právě dobíjení a potažmo i cestování po USA, Evropě nebo Číně zdarma bude jedním z hlavních prodejních bodů nového elektromobilu určeného pro širokou spotřebitelskou základnu. Jeho cena by se měla pohybovat kolem $30 000, v přepočtu asi 600 000 Kč.

13 Comments on “Elon Musk potvrdil, že dobíjení pro levný elektromobil třetí generace bude v ceně”

  1. Ne, nemá to moc významu.
   Ne, nemá to moc významu. Letadlem byste ho rozhodně nepřevážel, spíše v kontejneru lodí, ale zaplatil byste DPH + clo. DPH činí 21% z kupní ceny a clo mám dojem 4%. Přičtěte si tedy čtvrtinu k pořizovačce a náklady na dopravu v řádu 60–100 tisíc korun. Pravděpodobně ho v Evropě koupíte levněji, protože prodejci dováží a nakupují tyto vozy hromadně a tak mají různé slevy.

 1. Škoda, že existujou
  Škoda, že existujou takový přežitky jako je clo a DPH, který z modelu E udělají 0,9 – 1M CZK v ČR což je pro většinu pořád hodně. V Americe mu samozřejmě utrhají ruce, kdy je to bude stát 1 průměrný roční plat nižší střední třídy. To je jako kdyby stál v ČR 300K CZK.

    1. Presne tak souhlasim./i
     Presne tak souhlasim./i kdybych mel cast leasingovat/posledni moje auto na benzin musi jeste slouzit do 2017…no nevadi.ma teprve 11let to asi projde,hlavne jiz nepodporit neprizpusobive automobilky a do budoucna tezbu, kseftovani a politikareni s naftou a ropou…Ono je to rozhoupe!!!! do 5let myslim.A nektere krachnou.Verim ze cim dal vice potencionalnich zakazniku bude cekat na El.vuz a vahat.Ba co vice,jsem si jisty ze spousta jiz ceka tak jako ja. To je i duvod proc jde ostatni automobilovy prumysl se zastaralym sortimentem..do kopru a cervenych cisel..hura hura hura!To jiz neni jen stagnace a krize.To je jiz jen vymluva.

     1. Také souhlasím, sám
      Také souhlasím, sám čekám – kvůli ceně to bude ještě pěkných pár let:( Efekt čekání na vhodný elektromobil bych nepodceňoval, může způsobit i malou deflaci u nových aut (prodejci budou chtít prodávat stále stejné počty normálních aut)…A navíc relativně velká potencionální poptávka po „levném“ elektromobilu jen zbytečně zvýší jeho prodejní cenu….bohužel:( To je alespoň můj pohled na trh.

Napsat komentář