Elli Charger 2: chytrá domácí nabíječka od Volkswagenu

Značka Elli koncernu Volkswagen představuje novou nástěnou domácí nabíječku Elli Charger 2. Je vybavena širokou škálou služeb a umožňuje výrazně snížit náklady na nabíjení.

Zákazníci koncernu Volkswagen si nyní mohou snadno a integrovaně pořídit elektromobil, nabíječku a tarif za elektřinu z jednoho zdroje. V budoucnu si budou moci prostřednictvím vybraných prodejních kanálů Volkswagen zakoupit také systém solárních panelů.

V rámci uvedení nové nabíječky na trh dnes společnost Elli oznámila strategické partnerství s evropským dodavatelem solárních panelů Otovo01, které zákazníkům e-mobility nabídne ucelená a inovativní energetická řešení pro jejich domácnosti.

foto: Volkswagen

„Abychom podpořili e-mobilitu, musíme pro zákazníky zjednodušit nabíjení a výrazně zvýšit náklady na něj. Právě v tom nová nabíječka Elli Charger 2 září. Nabíjí, když je k dispozici solární energie a ceny elektřiny jsou nejnižší. Inteligentní funkce nabíjení nejenže přinášejí zákazníkům skutečnou úsporu nákladů, ale představují také milník ve využívání obnovitelné energie,“ vysvětluje Giovanni Palazzo, generální ředitel společnosti Elli a SVP divize Charging & Energy koncernu Volkswagen.

Odkazuje na možnost nové nabíječky Elli Charger 2 zapojit domácí výrobu solární energie (solární přebytkové nabíjení) a také využít nový systém Volkswagen Naturstrom Flex02 (nabíjení optimalizované podle tržních cen) k nabíjení s nižšími cenami elektřiny v době nízké poptávky nebo vysoké dostupnosti obnovitelných energií.

SOUVISEJÍCÍ: Objednávky kombi elektromobilů Volkswagen ID.7 Tourer spuštěny

Za tímto účelem získala společnost Elli již v červenci 2023 licenci k obchodování na evropské energetické burze. Optimalizací nabíjecích profilů na základě cen elektřiny a nabíjení ze solární energie v domácnosti lze snížit náklady na nabíjení až o 40 %.

Společnost Elli navrhla a zkonstruovala novou nabíječku s jasným zaměřením na potřeby zákazníků z 28 evropských trhů. Kromě snížení nákladů na nabíjení je rozhodujícím faktorem při nákupu rychlost nabíjení.

Nový produkt byl vybaven širokou škálou služeb, aby se přizpůsobil regionálním rozdílům v energetických nastaveních domácností. Nová nabíječka Elli Charger 2 bude k dispozici ve čtyřech verzích a může nabíjet jakékoli elektrické vozidlo s nabíjecím portem typu 2.

Díky novým funkcím měření, související transparentnosti nákladů a dynamickému řízení zátěže lze novou nabíječku Elli Charger 2 používat nejen v domácnostech, ale také v rámci komerčních zařízení.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář