Elektromobily nyní s PRE čipem nabijete i v Rakousku

Pražská energetika ve spolupráci se společností SMATRICS rozšiřuje svou síť dobíjecích stanic do Rakouska.

PRE s více než 280 veřejnými dobíjecími stanicemi PREpoint na území České republiky otevřela svým zákazníkům možnost dobíjet také v Rakousku, a to v síti SMATRICS. Tím tak PRE jako první mezi českými provozovateli dobíjecí infrastruktury překročila hranice naší republiky.

Díky strategickému partnerství Pražské energetiky a společnosti SMATRICS proběhlo propojení bez vážných komplikací. Změny se ihned zaznamenaly jak na webovém portále www.premobilita.cz, tak i v mobilní aplikaci PREcharge. Zákazníci si již nyní mohou zobrazit širokou síť obou partnerů na jednom místě a využívat ji pomocí jediného dobíjecího čipu.

Přestože síť SMATRICS využívá časových tarifů, Pražská energetika zůstává u vlastní struktury ceníku, který počítá s množstvím odebrané elektrické energie. Povedlo se jí akceptovat ceny zahraničního trhu a zároveň zůstat v úrovni přijatelných cen pro české uživatele.

Zákazníkům PREmobility se navíc výrazně zjednoduší placení, protože veškeré transakce se spojí do jedné společné platby. Propojování sítí s ostatními provozovateli tak v budoucnosti zpříjemní využívání dobíjecí infrastruktury všem řidičům elektromobilů.

zdroj: tisková zpráva

8 komentářů u “Elektromobily nyní s PRE čipem nabijete i v Rakousku”

    1. Smartrics a EnBW jsou partneři, takže v jejich síti se nabíjí kartou EnBW za cenu jako v DE. Naposledy, co jsem se dotazoval v létě, tak to bylo za DC cena 0,50 eur za kWh a nic navíc za čas, až nad nějakou dobu, cca. hodina? Pak je i tarif za měsíční poplatek (nevím, 10 eur) a pak je cena za kWh jenom 0,40 eur. A to i u 150 kW. Takže i ta základní cena 0,50 eur je méně než 15,50 KČ.

     EDIT:
     Tak už je to zase o něco dražší od té doby 🙂
     Ale co jsem pochopil, tak Smartrics cena pro EnBW zákazníky by měla být stejná jako u EnBW, díky tomu partnerství.

     No ale i tak, nabíjení na cestách je teda sakra drahé 🙁

Napsat komentář