Elektromobilisté zablokovali benzinku jako pomstu za blokování nabíječek

Zhruba šest minut blokovaly asi dvě desítky elektromobilů čerpací stanici kdesi Chorvatsku. Elektromobilisté tím chtějí poukázat na podobnou praktiku majitelů spalovacích vozů, když blokují nabíječky.

Elektromobily všech možných značek na čerpací stanici v Chorvatsku.
foto: Igor Kolovrat

UPDATE 11.12.2019 – 19.02: Původně článek mylně uváděl, že šlo o čerpací stanici v Amsterdamu. Chybu jsme napravili, jde o čerpací stanici v Chorvatsku, pravděpodobně v Záhřebu.

Tzv. „ICEing“, tedy blokování nabíjecích stanic pro elektromobily spalovacími auty, je problémem prakticky ve všech zemích, kde se nabíječky a elektromobily vyskytují. Policie i samotní elektromobilisté jsou většinou v takových situacích bezradní.

Elektromobilisté v Chorvatsku se proto rozhodli na problém upozornit, když na zhruba šest minut zablokovali benzinovou čerpací stanici. Otázka je, zda je taková forma protestu vhodná, zejména s ohledem na to, že spousta běžných řidičů spalovacích vozů o problému třeba ani neví.

twitter

77 Comments on “Elektromobilisté zablokovali benzinku jako pomstu za blokování nabíječek”

 1. U nás před obchoďákem jeden místní pablb pravidelně
  U nás před obchoďákem jeden místní pablb pravidelně parkovával před vchodem, ač parkoviště je vždy poloprázdné. Nejen že tím stěžoval vyhýbání protijedoucích aut, ale ztěžoval vycouvávání z dvou míst co jsou trochu bokem. Od té doby co mu někdo z toho vedlejšího místa nacouval koulí do dveří už to nedělá. Potvrzení pravidla chytrému napověz, hloupého nakopni. Osobně věřím, že většina řidičů nemá v hlavě nas**áno, vždy se ale najde pár jedinců s IQ tykve, pro které je hrozně in hrát si na „hrdiny“

 2. Od 1. ledna 2020 má každé prodané auto EU nařízenou
  Od 1. ledna 2020 má každé prodané auto EU nařízenou povinnost evidovat v autě instalovaným zařízením FCM (Fuel Consumption Monitor) reálnou spotřebu. Data budou ukládána v paměti a později vyhodnocována….
  1) Litry prohnané výfukem by měly odpovídat specifikacím
  2) kiloWaty samozřejmě také … ;))

  http://www.autoforum.cz/predstaveni/eu-naridila-sledovat-od-roku-2020-spotrebu-kazdeho-ridice-nekteri-na-to-doplati

     1. Letmo jsem si precetl a o zadne plosne kontrole vsech aut tam
      Letmo jsem si precetl a o zadne plosne kontrole vsech aut tam neni rec. Akorat jsem nasel zminku o kontrolnim vzorku vozidel, ktera by mela poskytovat mereni k validaci homologacniho mereni. Takze autoforum opet nerika pravdu. A cela smernice pochazi z ustanoveni OSN, takze celosvetovy konsens. Ale pitomci utoci na EU. Typicka demence.

      1. Tak bod pro vás, že už přiznáváte existenci
       Tak bod pro vás, že už přiznáváte existenci regulace.

       Tak ještě věnujte pozornost tomu, že povinně budete pořizovat data o konkrétně vaší osobní spotřebě s povinností je umožnit kdykoliv vyčíst. Super, že? Vůbec ne smradlavý závan totality.

        1. Ne, Vendulko. Jako nejmilejší Muskův anál.ní kolík leť
         Ne, Vendulko. Jako nejmilejší Muskův anál.ní kolík leť na jinou planetu Ty. Konkrétně – přihlas se ke slibované misi na Mars, velikosti Tvého ducha je Země setsakramentsky malá. A někdo tam s udavačstvím a jidášstvím začít musí ne? Tak proč ne Ty, kádrová rezervo? Čus, Dlaždič.

        2. Ja se citim v EU dobre a necitim potrebu z EU utikat. Runner42
         Ja se citim v EU dobre a necitim potrebu z EU utikat. Runner42 opakovane prohlasuje, ze je mu v EU hnusne a tak volam, at vsichni co se jim v EU nelibi at se odstehuji. A pri jejich odchodu na ne volam at si toho hlucheho Dlazdice co zustal sedet vezmou sebou.

        3. Proto jsem do rána slavil Brexit.
         Vy se obejmete s

         Proto jsem do rána slavil Brexit.

         Vy se obejmete s německými národní socialisty a táhněte, tahle země chce předlisabonskou EU.

        4. Pro mě má EU přes veškerou byrokracii a idiotské nápady
         Pro mě má EU přes veškerou byrokracii a idiotské nápady jako migrace atd. hlavní přínos,že se díky hlavně ekonomické provázanosti snížila možnost války, moji rodiče ji zažili a dědu zabili ke konci války němci, tak je to pro mě priorita, a doufám, že to tady nikdo hlavně z venku nerozesere!

        5. 1) Neřízená migrace vede nevyhnutelně k válce.
         2) EU si

         1) Neřízená migrace vede nevyhnutelně k válce.
         2) EU si pro sebe ukradli marxisti. Až potáhnou, můžeme se bavit jak dál.

         3) Vystoupení VB z EU znamená konec pro dotace na elektromobilní srajdy a ostatní zbytné hračky, protože těch 20 miliard euro ročně je na úrovni příspěvku Německa a ty bude nutné někde ušetřit a v zemědělství to fakt nebude.

        6. Nechtějte s vaničkou vylít i dítě.To co se nyní děje v
         Nechtějte s vaničkou vylít i dítě.To co se nyní děje v británii je chaos a aby tam nakonec nedošlo k rozdělování.

        7. A jeje, nestastny lide slavi udalost, ktera jim nic neprinese.
         A jeje, nestastny lide slavi udalost, ktera jim nic neprinese. Hlavne ze jsou na strane vitezu. Zivot je hned hezci. Mel byste byt fandou nejakeho uspesneho sportovniho klubu. Pak byste zazival vitezstvi casteji.

        8. Cesta německých bolševiků do izolace a konec dotací na
         Cesta německých bolševiků do izolace a konec dotací na elektromobily stojí za všechno šampáňo, co jsme včera na firemní akci vypili.

         Dneska jsme dal všem na oslavu volno.

         PS: moje rodina hlasovala, je to i naše vítězství.

        9. Tak si ted dejte mokry hadr na hlavu a naordinujte si klid.
         Tak si ted dejte mokry hadr na hlavu a naordinujte si klid. Nesete prece zodpovednost za vase zamestnance a jak by to bylo, kdyby vas odvezli do blazince.

  1. Autoforum je horda pitomcu. Kdyz uz, tak by to mohlo byt
   Autoforum je horda pitomcu. Kdyz uz, tak by to mohlo byt pozadovane u aut ktera budou po 1.1.2020 nove homologovana. Tusim, ze doted zadne auto takove merici zarizeni nema. Zrejme je to cilena desinformace s cilem poskodit duveru lidi v EU. Kdo takove nesmysly siri? Nevim, ale hradni vemeno to urcite schvaluje.

  2. Já s tím souhlasím. Ale nepotřebuju, aby mě někdo
   Já s tím souhlasím. Ale nepotřebuju, aby mě někdo kontroloval. Chci mít auto, co má spotřebu deklarovanou a reálnou shodnou… když jedu se 40 nebo 50 letým autem, co má spotřebu napsanou 10 l/100km, tak není problém jet za 8 – 8,5 l/100 km a stále stíhat i dnešnímu provozu. Když jedu z dnešním autem, tak sice má napsáno 5,2 L/100km, ale klidně žere 7l/100km – už když si vybírám auto a počítám TCO, tak jsem v tu chvíli automobilkou podveden, když to šlo dřív, aby spotřeby seděly, tak to může jít stejně dobře i dneska a kdo to neumí ať dělá třeba koloběžky..

 3. PARÁDA !! Takhle na dízlprasata a ropnej póvl :)))) a
  PARÁDA !! Takhle na dízlprasata a ropnej póvl :)))) a kliďánko ještě zajít na 20 minut na kafčo :)))) Demonstrativně bych navíc ještě 10 minut vybíral v regálu tu správnou kvalitu destilovaný vody :))))))

 4. A šli alespoň nakupovat? Pak v pohodě a dá se to odpustit.
  A šli alespoň nakupovat? Pak v pohodě a dá se to odpustit. Nebo tam jen stojí a blbě čumí, jak jsou zvyklí od nabíječek? Pak to není to samé.

  Já teda při plnějším parkovišti u obchodních center stojím u nabíječek úplně běžně. Protože je to především parkovací místo pro zákazníka. Potřeba majitele elektromobilu nabíjet je jen jeho problém.

  Jde o primární účel.

  Stěží někde parkují auta se spalovacími motory na nabíječkách, postavených ne jako parkovací místa a čistě pro nabíjení.

  Takže jen další důkaz toho, že elektromobilisté to nemají v hlavách úplně v pořádku.

        1. 😀 fakt cvok. vidím, že při sledování našich médií se
         😀 fakt cvok. vidím, že při sledování našich médií se člověk může i pobavit.

  1. A místa pro vozíčkáře, a nebo auta s kočárky (dětmi)
   A místa pro vozíčkáře, a nebo auta s kočárky (dětmi) jsou taky PRIMÁRNĚ parkovací místa – takže podle Vaší filosofie je normální na nich parkovat i pro ostatní že?

   PS: a podle té Vaší teorie, kdyby nakupovali tak by to bylo fajn. Dobrá, příště až bude nějaký takový protest, tak ne 6 minut, ale v klidu se postavím k čerpací stanici a půjdu si něco nakoupit alespoň na půl hodiny, a podle Vás to bude v pořádku… 🙂

   1. Klidně, s chutí do toho.
    Být dítětem, nebo invalidou,

    Klidně, s chutí do toho.

    Být dítětem, nebo invalidou, není otázka svobodného výběru. Proto jsme mi ostatní k těmto skupinám ohleduplní a nejde tu o nějaká načmáraná místa.

    Být elektrombilním invalidou je dobrovolná volba – každého problém.
    Elektromobilisté si svůje postižení dobrovolně působí, nemám tudíž k jejich potřebám okupovat místa blízko vchodu ani ty nejmenší ohledy. Tečka.

    1. Vidim dobre?
     „Být dítětem, nebo invalidou, není otázka

     Vidim dobre?

     „Být dítětem, nebo invalidou, není otázka svobodného výběru. Proto jsme mi ostatní k těmto skupinám ohleduplní a nejde tu o nějaká načmáraná místa.“

     to si zas robite posmech? Vase ego vam umoznuje aby ste sa pred slusnymi ludimi nehanbil, vsak? Vy by ste ohladuplnost nespoznal ani keby vas kopla do zadku.

   2. Tak u runnera je celkom zname, ze neberie ohlad na invalidov a
    Tak u runnera je celkom zname, ze neberie ohlad na invalidov a dokonca si z nich robi srandu. Bolo by zaujimave ho vidiet ako invalida na voziku, ci by si robil srandu aj potom. Nevadi, verim, ze je to iba hlupy pubertiak a casom ho to prejde a zacne si vazit ludi, ktory casto za svoj handycap nemozu. Druha moznost je horsia a to, je ze uz nie je pubertiak.

 5. Nejlepší forma protestu by byla informační nálepka těm
  Nejlepší forma protestu by byla informační nálepka těm parkujícím autům přímo doprostřed skla. A to velice kvalitní s perforací jako má dálniční známka.
  Aby si člověk užil, než jí dostane dolu.

  A nejen jim. Klidě i lidem co parkují u obchoďáku mimo vyznačené místa, aby to měli co nejblíže, co parkují na místěch pro rodiny s malým dítětem, na vozičkářích.

   1. Ja vyhanel blbe parkujici lidi u moji firmy cca 10 let a nic.
    Ja vyhanel blbe parkujici lidi u moji firmy cca 10 let a nic. ted pouzivam podobna lepitka vic jak rok s textem „zde neni parkovaci misto….“ a to by jste videli jak je to nasere kdyz musi z predniho okna sundavat tu samolepku :))) a svete div se, ale uz tam neparkujou… 😉

        1. to ses spletl to je Tvoje stará Marečku 🙂 lepší? nebo
         to ses spletl to je Tvoje stará Marečku 🙂 lepší? nebo přidáme??

        2. Tak byls to ty, kdo začal nadávat do dementu.
         Tak byls to ty, kdo začal nadávat do dementu.

        3. ne byls to ty kde se začal bezdůvodně zase srrrr, to seš
         ne byls to ty kde se začal bezdůvodně zase srrrr, to seš celej ty, mladej, nerozvážnej, nadrženej prostě Marečku podejte mu pééro :))) a kulový zas přínos…

        4. Ne, nadávat si začal ty, bez přínosu 🙂
         Ne, nadávat si začal ty, bez přínosu 🙂

        5. irelevantní, řekl sis o to
         irelevantní, řekl sis o to

        6. Nebylo by lepsi, kdyz byste na to nereagoval? Opravdu jste na
         Nebylo by lepsi, kdyz byste na to nereagoval? Opravdu jste na stejne urovni jak Koudelka? Myslel jsme si ze ne, spletl jsem se?

        7. nemůže, začal si a baví ho to 😉 on vůbec diskuze jenom
         nemůže, začal si a baví ho to 😉 on vůbec diskuze jenom adrenalinuje s minimálním přínosem nic novýho u něj

Napsat komentář