Elektromobil Tesla Model Y nově v Evropě ke koupi s dojezdem 600 km

V konfigurátoru společnosti Tesla také pro Evropu, včetně ČR, se objevila nová verze elektromobilu Tesla Model Y. Long Range s pohonem zadních kol nabízí dojezd 600 km WLTP.

Elektromobil Tesla Model Y Long Range s pohonem zadních kol je vyrobený v továrně Gigafactory Berlín-Brandenburg. Jeho jediný elektromotor v kombinaci s vysokou energetickou hustotou baterie, standardním tepelným čerpadlem a nízkoodporovými pneumatikami maximalizuje účinnost až k hodnotě 14,9 kWh/100 km.

Řidiči si mohou na dálku prostřednictvím aplikace Tesla předehřát nebo klimatizovat svůj elektromobil Tesla Model Y a dopřát si pohodlí prémiové kabiny a audiosystém studiové kvality spárovaný se streamovacími aplikacemi.

Jakmile je nastavena teplota v kabině a spustí se přehrávání seznamu oblíbených skladeb, integrovaný plánovač tras automaticky ukáže, kde a na jak dlouho je třeba nabíjet, aby se řidiči mohli rychle a bez obav dostat do cíle.

Stejně jako všechny elektromobily Tesla má i tento vůz přístup k síti nabíjecích stanic Tesla Supercharger, což je dnes největší a nejspolehlivější síť pro ultrarychlé nabíjení na světě. Pro domácí nabíjení mají zákazníci možnost pořídit si domácí nabíječku Tesla Wall Connector. Tesla navíc své sítě nabíječek průběžně rozšiřuje také v Evropě.

Cena elektromobilu Tesla Model Y Long Range s pohonem zadních kol začíná na 1 189 900 Kč.

zdroj: Tesla

3 Comments on “Elektromobil Tesla Model Y nově v Evropě ke koupi s dojezdem 600 km”

  1. Kdyz to porovnam s mou Tesla 3 LR kterou mam od 2019 za cenu pres 1,5 milionu Kc, tak je to uzasny pokrok. Vetsi auto, vetsi dojezd, vetsi komfort a vybava a i lepsi dilenske zpracovani za nizsi cenu. Je pravda ze mam dva motory, ale rad bych vymenil za tento skvost. Ale i s mou starou trojkou jsem nadmiru spokojen. Treba za 2-3 roky vymenim …

Napsat komentář