Elektromobil Renault Zoe ujel na jedno nabití rekordních 764,9 km

Nový rekord elektromobilu Renault Zoe má jen dva háčky: jelo se hypermilingem na okruhu a na speciálních pneumatikách Enso.

Tým, kterému se podařilo překonat rekord v dojezdu hypermilingem na okruhu pro elektromobil Renault Zoe.
foto: ENSO

Noého rekordu dosáhly společnosti Mission Motorsport a Enso na okruhu Thruxton ve Velké Británii při hypermilingu (extrémně úsporné jízdě). Překonaly tak dosavadní hypermilingový rekord pro Zoe, který činil 565 km. WLTP dojezd elektormobilu Renault Zoe činí 394 km při kapacitě baterie 55 kWh (52 kWh využitelných).

Na okruh se vydaly dva totožné elektromobily Renault Zoe. Jeden vybavený běžnými OEM pneumatikami, druhý obutý speciálními pneumatikami značky Enso určenými pro elektromobily.

Zatímco s pneumatiky neznámého OEM výrobce dosáhl tým dojezdu 683,3 km, s pneumatikami Enso to bylo právě rekordních 764,9 km. Cílem Enso je vyvíjet pneumatiky nejen šetrné, ale také takové, které výrazně méně znečišťují ovzduší mikroskopickými částečkami opotřebení. Enso navíc chce své pneumatiky prodávat přímo koncovým zákazníkům.

tisková zpráva

Dva komentáře u “Elektromobil Renault Zoe ujel na jedno nabití rekordních 764,9 km”

  1. Veľmi pôsobivé číslo. Chválim výrobcu pneumatík.
    Veľmi pôsobivé číslo. Chválim výrobcu pneumatík. Zaujímala by ma priemerná spotreba na 100 km podľa palubného počítača auta a koľko kWh reálne dostali s akumulátora. Pri mojom teste kde auto malo najazdených 15.000 km som s akumulátora dostal maximálne 44 kWh no nešiel som do zastavenia auta. Zaujíma ma ako sa reálne vyvíja degradácia akumulátora pri tomto aute. Predsa len využiteľných 52 kWh ak sú reálne je na tak malé lahšie auto slušná kapacita. Ja som spravil z Hyundai Ioniq Electric 28 kWh až 410 km z bežnými pneumatikami Michelin.
    https://www.youtube.com/watch?v=NVxyVldnnuA&ab_channel=ElectricCarsTVElectricCarsTV

Napsat komentář