Elektromobil ID. BUZZ bude jako první Volkswagenu jezdit také autonomně

Volkswagen urychluje vývoj autonomních systémů pro mobilitu jako službu.

Robotická auta podle VW představují významný přínos pro budoucí mobilitu a bezpečnost silničního provozu ve městech
foto: Volkswagen

Volkswagen Užitkové vozy urychluje vývoj a realizaci autonomní jízdy. „Autonomní, elektrická jízda bude významným přínosem pro mobilitu a bezpečnost silničního provozu ve městech. Je logické, že tyto systémy naleznou své první uplatnění v našich vozidlech,“ vysvětlil Carsten Intra, předseda představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy po zasedání dozorčí rady koncernu Volkswagen.

Volkswagen Užitkové vozy připravuje zavedení autonomních systémů do silniční dopravy v roce 2025. Christian Senger, vedoucí oddělení autonomní jízdy, k tomu říká: „V letošním roce spustíme v Německu první testy v reálném provozu, při nichž budeme používat systém autonomní jízdy společnosti Argo AI ve verzi budoucího modelu ID. BUZZ. Cílem je vyvinout koncept sdílení jízd, který by byl podobný současné nabídce společnosti MOIA. Autonomní vozidla budou ve vybraných městech vozit naše zákazníky do požadovaných cílů již v polovině tohoto desetiletí.“

Společnosti Ford Motor Company a Volkswagen Užitkové vozy investovaly v rámci vzájemné spolupráce stejným dílem do firmy Argo AI specializované na softwarové platformy pro autonomní jízdu. Cílem je důsledný vývoj autonomních systémů a jejich rychlé zavedení do praxe.

Kromě první investice ve výši jedné miliardy USD začlenil Volkswagen do společnosti Argo AI také svou dceřinou společnost AID (Autonomous Intelligent Driving). Nyní dozorčí radou koncernu Volkswagen schválené uvolnění prostředků do roku 2025 umožní značce Volkswagen Užitkové vozy učinit další krok na cestě k autonomní budoucnosti mobility.

Značka Volkswagen Užitkové vozy nese v koncernu Volkswagen odpovědnost za vývoj kompletních autonomních systémů a jejich komerční využití v městských oblastech. Volkswagen Užitkové vozy bude také vyvíjet a vyrábět příslušná specializovaná vozidla SPV (Special Purpose Vehicles), například robotizované vozy taxislužby nebo robotizované lehké užitkové vozy.

Kromě investic do společnosti Argo AI investuje koncern také do projektů organizace Car.Software, která vyvíjí pro individuální mobilitu funkce asistované a automatizované jízdy až do úrovně 4. Car.Software pracuje pro všechny značky koncernu Volkswagen souběžně se společností Argo AI a nezávisle na ní.

Volkswagen Užitkové vozy vyvíjí vozidla, která budou používat systém autonomní jízdy SDS (Self-Driving-System) společnosti Argo. Základem je elektromobil ID. BUZZ, jehož světová premiéra se uskuteční v příštím roce. Již dnes probíhá intenzivní vývoj, na jehož konci bude stát ikonický Bulli v elektrifikované podobě, který bude podle VW „ve spojení se systémem SDS průkopnickým autonomním vozidlem“.

tisková zpráva

19 Comments on “Elektromobil ID. BUZZ bude jako první Volkswagenu jezdit také autonomně”

 1. OFF. V Abchasii tezili pitomci Bitcoiny tak dlouho, az jim
  OFF. V Abchasii tezili pitomci Bitcoiny tak dlouho, az jim selhala elektricka sit a trafacky a vedeni jim zacaly horet. Abchasie zrejme nema zadne FVE a VtE a jejda, cely ten jejich system kleknul. Pulka rusaku take jede na rejzovani a hlupaci je v tom podporuji. Bitcoin je nesmysl a jednoho dne ten hokuspokus staty zadupou do zeme a to bude brekotu.
  https://www.n-tv.de/wirtschaft/Abchasien-macht-Bitcoin-Farmen-dicht-article22394445.html

  1. proc by to staty zadupavali do zeme? naopak staty se ted snazi
   proc by to staty zadupavali do zeme? naopak staty se ted snazi do toho zabrousit tak, aby z toho taky neco meli, tedy ty co pochopili ze se to zadupat do zeme proste neda a tak zavadi alespon pravidla ktera to dani 😉 bitcoin je dnes dokonce realnejsi komoditou nez treba zlato, protoze virtualni obchodovani se zlatem je dnes vetsi fraska nez i ta nejpitomnejsi z tech asi 2 tisic cryptomen 🙂

    1. myslim ty zakladni, to ze si dnes vydava coiny kdejaky startum
     myslim ty zakladni, to ze si dnes vydava coiny kdejaky startum nez=namena ze je tolik tezitelnych cryptomen, spousta jich je vesmes jakoze odmena za neco v necem co nema budoucnost

     tech realne obchodovanych s kapitalizaci nad 100 tisic dolaru je pak do 150

   1. Nedávno jsem slyšel v rádiu, že existuje 46 mil
    Nedávno jsem slyšel v rádiu, že existuje 46 mil unikátních coinových účtů na burzách. I kdyby se to vztáhlo jen k coinbase, která má údajně ca polovinu trhu, tak mluvíme reálně o max 100 mil ůčtech…evidetně masová věc. Investovat do zlata jako do virtuality je zcela ptákovina – jediný smysl v tom má ta komodita, která je v nejhorším surovinou.

    1. hele kolik je uctu? pro nas co v cryptomenach jsme je
     hele kolik je uctu? pro nas co v cryptomenach jsme je dulezitejsi spise neco jineho, nez ze na coinbase je 46 milionu unikatnich uctu

     pro tradery jsou to volatilni meny a pro hodlery pak ze to nestraci hodnotu jak peniz ektery si kdekdo tiskne 🙂

     1. Jo ale když si hraješ na hodlera, tak je úplně jedno
      Jo ale když si hraješ na hodlera, tak je úplně jedno jestli sbíráš limitky od Abrexu s certifikátem (dneska mi jedna nabídka padla do mejlu v rámci reklamy, tak jsem to zaznamenal), známky, historický cínový vojáčky, karty hokejistů..nevím, co si vymyslíš, nebo kryptoměny…aby jsi s tím uspěl v budoucnu musí nakonec být schopen to někdo směnit a u všech těchto unikátních a nějak konečných věcí je to vždy otázka nabídky a poptávky.
      Peníz nemá reálnou hodnotu od doby, co není krytý reálným zlatem či stříbrem – je to jakási společensky přijímaná hodnota ve společnosti za požadavek obvyklá.

      1. no nevim jak ostatni, ale ja mam od Visa kartu kde mam crypro
       no nevim jak ostatni, ale ja mam od Visa kartu kde mam crypro a muzu s ni normalne platit, a to klidne hned jak zobchoduju a mam v „penezence“ na binance nejake crypto

       a tento rok to ma zaradit crypta nebo minimalne bitcoin i Mastercard

       jen tak pro pobaveni, anis bych dnes vubec neco delal s crypto, tak zustatek na karte kam si nechavam prevest vzdy 5% „penezenky“ me dnes stoupl o cca 200 eur 😀 a to na binance mam celkem malo, vetsinu bitcoinu a etherea drzim v HW trezoru a na binance mam hlavne odpadni meny s velkou % volatilitou kvuli smene a tedy zisku z nich kdys prodavam a kupuju podle market limitu

        1. kazdej mame jine moznosti, nekdo v tom mam 1,5 miliardy
         kazdej mame jine moznosti, nekdo v tom mam 1,5 miliardy dolaru, nekdo 150 tisic, podstatne asi je ze to funguje a v nejblizsi dobe to urcite neskonci
         ja to beru jako jakoukoliv jinou komoditu, a neco na cem se da za par minut slusne vydelat i slusne prodelat

        2. to je sice pravda, ale zaručeně čím víc někdo investuje,
         to je sice pravda, ale zaručeně čím víc někdo investuje, tím méně o tom mluví a ještě tím méně sdělí, že mu někde něco přirostlo – protože po tom prostě nikomu nic není. sdělit to, co jste sdělil – 200€ pět procent… to je chování naprosto nezkušeného mikro investora, to je jak když začali moct mít lidi akcie, tak stačilo zajít do hospody, kde se tací lidi scházeli a člověk odcházel s povědomím, jakej je majetek půlky hospody – to není zrovna bezpečné chování.
         Kryptoměny chápu, ano nezmizí lusknutím prstu – ale podívejte se, co se s nimi stane jedním Muskovým tweetem – napřed coiny udělaly – jak rádi říkáte ól tajm haj, pak napsal je to moc drahé a šup BTC odepsal 20~25 procent ceny altcoiny hbitě následovaly. Je to tak volatilní, nevyzpytatelné a jednotlivci ovlivnitelné, že kdybych do toho chtěl jít a hrál si na investora, že bych o celých kryptoměnách uvažoval jen jako doplněk k portfoliu a byl ochoten do toho jít v nízkých jednotkách procent – řekněme 1-3 procenta portfolia – což je něco, co v případě 100 procentní ztráty vykreje i konzervativně stavěné portfolio s průměrnou výkoností inflace + 1 až 2 procenta zisku sure a bonusem čehokoli nad tím.

        3. nastesti jsi to cetl cele naprosto spatne 😀
         koukam psycholog

         nastesti jsi to cetl cele naprosto spatne 😀

         koukam psycholog

Napsat komentář