Elektromobil Ford Explorer už se vyrábí v Kolíně nad Rýnem

Plně elektrický Ford Explorer, který jako první vůz sjel z výrobní linky v novém výrobním závodě Ford Cologne Electric Vehicle Center, je právě na cestě k zákazníkům v celém regionu.

Ford dnes zahájil sériovou výrobu nového plně elektrického modelu Ford Explorer ve svém prvním závodě na výrobu elektromobilů v Evropě, a to po investici ve výši $2 mld., která proměnila historický závod v továrnu budoucnosti.

SOUVISEJÍCÍ: Mladá influencerka má na dosah elektromobilní rekord

Elektromobil Ford Explorer je prvním vozem, který sjel z linky výrobního závodu Ford Cologne Electric Vehicle Center, což je významný krok na cestě k výrobě nové generace vysoce kvalitních osobních elektrických vozidel pro tento region. Brzy bude odhalen druhý elektromobil, nový sportovní crossover, jehož výroba v Kolíně začne ještě letos.

Nový plně elektrický Ford Explorer kombinuje německou techniku, americký přístup a špičkovou standardní výbavu, která zahrnuje akumulátorové elektrické pohonné jednotky zajišťující nulové výfukové emise během jízdy – a dojezd více než 600 km na jedno nabití.

„Vidět, jak se kolínská továrna založená Fordem v roce 1930 mění v nejmodernější závod na výrobu elektromobilů, není nic jiného než úžasné. Zahájení sériové výroby novým plně elektrickým Explorerem znamená pro Ford v Evropě začátek nové éry,“ řekl Kieran Cahill, viceprezident pro výrobu ve skupině Ford v Evropě a na mezinárodních trzích.

Továrna budoucnosti

Ford Cologne Electric Vehicle Center je vybaveno nejmodernější umělou inteligencí a symfonií stovek pečlivě koordinovaných technologicky vyspělých robotů, kteří budou zákazníkům Fordu v Evropě dodávat novou generaci špičkových elektromobilů.

„Digitální dvojče“ závodu monitoruje a podporuje operátory výrobní linky, aby zajistilo vysoké standardy kvality. Cologne Electric Vehicle Center je podporováno samoučícími se stroji a více než 600 novými roboty, které provádějí úkoly svařování, řezání, práškování, lakování a tavení ve složitém baletu, aby byla zajištěna přesnost, efektivita a kvalita.

Nové řídicí centrum monitoruje celý proces montáže v reálném čase – až po množství každého dílu a matice na každém pracovišti.

„Digitální dvojče“ závodu se zobrazuje prostřednictvím obřího dotykového displeje, na němž jsou umístěna všechna pracoviště s informacemi o nástrojích, dodávkách materiálu, bezpečnosti práce a dalšími údaji. Pomocí malých dotykových obrazovek poskytují zaměstnanci na lince další informace o stavu jejich pracoviště.

„Díky sledování a kontrole každého kroku výrobního procesu dosáhne Ford pro naše zákazníky nebývalé úrovně kvality,“ řekl Rene Wolf, generální ředitel divize Manufacturing společnosti Ford-Werke GmbH.

Udržitelnější výroba

Cologne Electric Vehicle Center je jedním z nejefektivnějších závodů společnosti Ford na montáž vozidel na světě, což je podpořeno výrazným snížením emisí, spotřeby vody a energie.

Pro Cologne Electric Vehicle Center pracuje Ford na zavedení uhlíkové neutrality. Po zahájení výroby budou údaje o emisích skleníkových plynů (GHG) monitorovány a zaznamenávány pro účely nezávislé certifikace podle nejnovějších mezinárodních norem.

V rámci této cesty k dosažení uhlíkové neutrality bude společnost Ford neustále zvyšovat svou uhlíkovou bilanci a snižovat emise skleníkových plynů směrem ke zbytkové úrovni.

Kromě iniciativ, které snižují emise, spotřebu vody a energie, je veškerá elektřina a zemní plyn potřebný k provozu závodu ze 100 % tvořen certifikovanou obnovitelnou elektřinou a biometanem.

Společnost Ford Motor Company usiluje o dosažení uhlíkové neutrality v rámci celého svého evropského výrobního provozu zahrnujícího výrobní závody, logistiku a přímé dodavatele do roku 2035.

zdroj: tisková zpráva

3 Comments on “Elektromobil Ford Explorer už se vyrábí v Kolíně nad Rýnem”

Napsat komentář