Elektromobil Citroën My Ami Buggy II v nové limitované edici

Po úspěchu online prodeje 50 kusů vozu „My Ami Buggy Ultra Limited Edition“ ve Francii v roce 2022 nabízí Citroën novou speciální sérii 1 000 kusů.

Citroën představuje novou verzi vozu „My Ami Buggy“, které bylo vyrobeno 1 000 kusů, má bohatší výbavu a bude k dispozici v devíti zemích. „My Ami Buggy“ lze od 20. června 2023 v 10:00 hodin objednávat pouze online.

Citroën „My Ami Buggy“ se hlásí ke svému dobrodružnému duchu a zachovává si svou vnější probarvenou khaki karoserii a černé ochranné prvky, jako jsou výztuhy nárazníku, ochranné kryty, lišty kolem světlometů, podběhy kol, prahové lišty a zadní spoiler, které mu dodávají robustní vzhled.

Osobnost „My Ami Buggy“ vychází také z vitality a svěžesti, kterou dodávají ostře žluté prvky exteriéru (reliéf na předním panelu a směrové šipky na podbězích kol) a v interiéru (odkládací schránky, otevírací popruhy a háčky na tašky, prošívání na sedadlech a kobercích). Citroën se v designu této nové verze posunul ještě o krok dál, a to jak zvenčí, tak zevnitř.

©Maison Vignaux@Continentalproductions

Přídavné kryty dveří, které poskytují dodatečnou ochranu zvenčí

Tato druhá limitovaná série se opírá o stejný princip: žádné dveře a žádná střecha, abyste si mohli užívat volný čas a cítit se co nejblíže přírodě a současně zažívat příjemný pocit svobody. Pro ochranu vozidla před nepřízní počasí však byly přidány a upraveny ochranné prvky. 

Pro ochranu cestujících před vnějšími vlivy byly navrženy nové plastové plachty se zipy. Doplňují střešní ochranu a kabina je díky nim prakticky uzavřená a chráněná před větrem, chladem a deštěm. Když se cestující chtějí při každodenním používání nadechnout čerstvého vzduchu, stačí plachty sejmout, srolovat je směrem dozadu k sedadlům a poté je pomocí patentek upevnit na sloupky dveří. V létě, když se nepoužívají, je lze uložit do garáže.

Pro snadnější používání byl vytvořen nový systém uzavření střechy. Jedná se o černou nepromokavou střechu, která se nyní uzavírá pomocí zipu, takže je praktičtější a rychleji se s ní manipuluje. Plátno střechy je plně integrováno do karoserie díky liště, která umožňuje její maximální natažení, což dodává celému vozidlu jednotný vzhled. Při jízdě také méně podléhá nasávání vzduchu. Lze jej srolovat a připevnit ke střešnímu rámu pomocí patentek.

Nové rámy dveří a střechy a nová dvířka pro lepší zabudování určitých prvků výbavy a také pro zlepšení vzhledu 

Byly přidány rámy dveří a střechy pro upevnění průhledných plachet a měkké střechy tak, aby dokonale splývaly s karoserií a působily elegantně. V přední části je střešní rám prodloužen tak, aby tvořil stínítko, které slouží jako sluneční clona a podtrhuje volnočasový aspekt vozu „My Ami Buggy“.  

Systém zavírání dvířek je totožný s předchozí verzí. Pouze tvar se vyvinul směrem k designu připomínajícímu kapsle prahových lišt ostatních verzí Ami, což zdůrazňuje vztah mezi vozem „My Ami Buggy“ a zbytkem modelové řady.

Přístrojový panel, stále umístěný na obalu sloupku řízení, má novou krytku ve tvaru oblouku, která mu dodává retro nádech.

Nová edice „My Ami Buggy“ nabízí prvek z řady zavazadel v ostře žluté barvě, která byla představena v prosinci 2021 u stejnojmenného konceptu. Ledvinka, jedinečný dekorativní a zároveň důmyslný prvek, je zapuštěná doprostřed volantu. Na místě ji drží připínací popruhy, kterými je připevněna k ramenům volantu. Tato přihrádka je uzavíratelná zipem a může sloužit k uložení osobních věcí. Řidič si ji může při opuštění kabiny vzít s sebou. 

Výbavu této nové limitované edice „My Ami Buggy“ doplňuje reproduktor Ami a nové příslušenství 

„Ultimate Ears Boom“ je lehký reproduktor Bluetooth, který lze kamkoli snadno přenášet. Milovníci hudby ocení výkonný a 360° zvuk. Je vodotěsný a robustní, s patnáctihodinovou výdrží baterie vám poskytne hudební doprovod těch nejkrásnějších okamžiků. Uvnitř vozu My Ami Buggy se vkládá do speciálně vyhrazeného prostoru na palubní desce v blízkosti volantu. 

Budoucí zákazníci vozu „My Ami Buggy“ obdrží lifestylové produkty, které je budou provázet při volnočasových aktivitách: elegantní a módní designové hodinky Ice-Watch v khaki a žluté barvě „My Ami Buggy“ s mimořádně měkkým silikonovým řemínkem, dále hřeben a klobouček pro zotavení z budoucích dobrodružství, která zažijí s vozem „My Ami Buggy“ jejich účesy. 

Prodej modelu „My Ami Buggy“ bude ve Francii zahájen 20. června za cenu 10 490 € včetně DPH.

zdroj: tisková zpráva

3 Comments on “Elektromobil Citroën My Ami Buggy II v nové limitované edici”

Napsat komentář