Elektrické dodávky Peugeot Boxer Electric a Citroën Jumper Electric s dojezdem až 270 km

Na autosalonu užitkových vozů v Birminghamu (30. dubna – 2. května) představuje skupina PSA v předpremiéře modely Peugeot Boxer Electric a Citroën Jumper Electric.

Elektrická dodávka Peugeot Boxer Electric
foto: InsideEVs/Peugeot

Elektromobily Peugeot Boxer Electric a Citroën Jumper Electric budou v nabídce s dvěma úrovněmi dojezdu podle zvolené verze: 225 km/ v cyklu NEDC v případě délek L1 a L2, a 270 km v cyklu NEDC v případě délek L3 a L4. Vozy budou vyráběny v továrně Sevel ve Val di Sangro (Atessa, Itálie) a následně elektrifikovány a homologovány prostřednictvím partnerské společnosti BD AUTO.

V roce 2020 budou v segmentu kompaktních furgonů k dispozici elektroverze vozů Peugeot Expert a Traveller, Citroën Jumpy a SpaceTourer, Opel/Vauxhall Vivaro Cargo a Vivaro Life.

V segmentu malých dodávek nabízí skupina PSA již od roku 1998 vozy Peugeot Partner Tepee Electric (osobní vůz) a Partner Electric (LCV), dále Citroën E-Berlingo Multispace (osobní vůz) a Berlingo Electric (UV). Nová generace těchto vozů Peugeot a Citroën, stejně tak jako vozy Opel/Vauxhall budou k dispozici v elektrické verzi do roku 2021.

K 1. září 2019 bude skupina PSA, která již před vstupem nové normy v platnost vybavila své vozy technologiemi, jako jsou selektivní katalytická redukce (SCR) a filtr pevných částic pro benzínové vozy (GPF), nabízet lehké užitkové vozy (základní verze z výroby i přestavěné vozy) se všemi vlastnostmi nutnými ke splnění nové normy Euro 6.

tisková zpráva

16 Comments on “Elektrické dodávky Peugeot Boxer Electric a Citroën Jumper Electric s dojezdem až 270 km”

 1. Koukám, že s elektromobily se fakt roztrhl pytel. Nejsem si
  Koukám, že s elektromobily se fakt roztrhl pytel. Nejsem si úplně jistý, že jde o tu správnou ekologickou cestu. Vždyť tu elektrickou energii musí vyrobit elektrárny, a ty jsou taky něčím poháněné. V našich zeměpisných podmínkách obvykle uhlím nebo jádrem. V tomto případě bych se poohlédnul po nějaké starší „klasice“, třeba některého z těchle, co mají ve Vans Centre https://www.vanscentre.com/vyhledavani/?s=peugeot%20boxer

  1. Bohužel také nevíme, kde se stala chyba. Takovéto
   Bohužel také nevíme, kde se stala chyba. Takovéto informace nám přišly přímo z PSA a sami se divíme, že si automobilka dovolí NEDC stále používat. WLTP hodnoty nicméně zatím známy nejsou, pročež o nich můžeme jen spekulovat. Jedno je jisté: budou nižší :).

 2. Skúšal som niekde nájsť nejaký údaj o baterke, ale
  Skúšal som niekde nájsť nejaký údaj o baterke, ale všetci ako papagáji opakujú tú istú trápnu NEDC chujovinu ako Vy TU, vážená redakcia !!!
  Že sa vám chce sa týmto strápňovať. Hybrid mám rád a rád si tu niečo prečítam a niečo nové sa dozviem, ale toto?!
  Je mi z toho normálne …

Napsat komentář