e-SALON se přesouvá do nového termínu na jaro 2021

Vzhledem k nepříznivému vývoji koronavirové epidemie v ČR se 3. ročník veletrhu čisté mobility e-SALON přesouvá z listopadového termínu na jaro 2021.

Na výstavišti v Letňanech se představí modely nejvýznamnějších světových automobilek, vozítka na alternativní pohony i výkonné dobíjecí technologie.
foto: e-Salon

Vlivem nepříznivé současné situace se veletrh čisté mobility e-SALON 2020 uskuteční v náhradním termínu. Odborníci i široká veřejnost se na nejvýznamnější události oboru sejdou v areálu PVA EXPO PRAHA ve dnech 11. až 14. března 2021.

„Pro návštěvníky bude jarní termín znamenat širší nabídku vozů a díky posunu budeme s největší pravděpodobností schopni nabídnout jízdy s naším nejnovějším elektromobilem. ENYAQ iV bude pro všechny jistě velké lákadlo,“ říká Jiří Maláček, vedoucí českého zastoupení značky Škoda.

Konference i vytrvalostní test elektromobilů

Úvodní den v jarním termínu konání veletrhu bude patřit médiím a odborníkům, pro širokou veřejnost bude e-SALON zpřístupněn o den později. „V jarním ročníku nebude chybět kromě národních premiér elektromobilů světových značek ani doprovodný program zahrnující odborné přednášky, workshopy i konferenci SMART CITIES,“ říká ředitelka veletrhu Jana Nosálová.

Návštěvníci si budou moci některé z elektromobilů vyzkoušet přímo v areálu PVA EXPO PRAHA na testovacích jízdách. Do jara se přesune také unikátní vytrvalostní výzva pro posádky elektromobilů, E-challenge.

Její start i cíl bude opět umístěn na letňanském výstavišti. „Na 732 km dlouhé trase porovnají své síly posádky cca 50 různých elektromobilů. Je to praktický test elektromobility za plného provozu,“ říká koordinátor výzvy E-challenge Ivo Pavera.

„Vzhledem k tomu, že fenomén čisté mobility stále narůstá na společenském významu a témata s ní spojená se stále rozšiřují, věříme, že se nám v následujícím roce podaří spolu s našimi partnery uspořádat nejen odloženou akci z letošního roku, ale v tradičním podzimním termínu na něj hned navážeme pravidelným ročníkem,“ uvádí marketingový ředitel skupiny Prima a šéf spolupořádající agentury SOLOOTIONS Aleš Pýcha.

Generální ředitel Hyundai Motor Czech Martin Saitz uvádí, jaké zajímavosti představí na veletrhu během jarního termínu značka Hyundai: „Posunutí veletrhu e-SALON na vhodnější dobu je pochopitelným krokem. Vzhledem k tomu, že je elektromobilita jednou z našich strategických priorit, březnový termín vítáme a těšíme se, že budeme moci návštěvníkům představit také IONIQ – naši značku určenou pro rodinu modelů výhradně s elektrickým pohonem. Prvním modelem značky IONIQ bude cross-over IONIQ 5, který v příštím roce zahájí další éru elektromobility u Hyundai.“

Záštitu veletrhu e-SALON poskytl i Svaz dovozců automobilů (SDA). Jeho tajemník Josef Pokorný uvedl: „Velmi vítáme, že právě nyní, kdy velký počet automobilových značek přichází na trh s elektrifikovanými vozidly, se e-SALON uskuteční. Věříme, že tato výstava bude i v jarních měsících úspěšná a umožní celkovou prezentaci tohoto nastupujícího segmentu vozidel.“

tisková zpráva

2 Comments on “e-SALON se přesouvá do nového termínu na jaro 2021”

  1. Tak majitel výstaviště miliardář Soukup problematický
    Tak majitel výstaviště miliardář Soukup problematický e-Salon, do něhož mu vláda hází koronavirové hysterické vidle, vyměnil za polní nemocnici Plukovníka Kondoma uvnitř každé haly. A 26 milionů do kasičky za to.
    Kolik má z toho Kondom, Bureš a Červenáček provize, když jiný miliardář Kelner nabídl totéž veřejně zadarmo jako dar? Konkrétně svoji O2 arénu s daleko lepším zázemím, než jsou ty montované haly v Letňanech? A byl odmítnut?

Napsat komentář