E.ON otevřel další ultra-rychlou nabíječku u Lovosic

Síť E.ON Drive nabízí už druhou dobíjecí stanici s výkonem 400 kW, což je aktuálně nejsilnější technologie v české veřejné dobíjecí infrastruktuře.

E.ON jako první v Česku uvedl tuto dobíječku do provozu 26. září ve svém hubu ve Vystrkově u Humpolce u dálnice D1. Druhá funguje ode dneška ve druhém ultrarychlém dobíjecím hubu E.ONu v Sulejovicích u Lovosic u dálnice D8, který představuje po Vystrkovu druhou nejvyužívanější lokalitu v síti E.ON Drive v Česku. Jen od ledna tohoto roku tu řidiči dobili více než ve dvou tisících případech a odebrali přes 66 MWh elektrické energie.

„Už při otevírání dobíjecí stanice s výkonem 400 kW ve Vystrkově jsme upozorňovali na to, že podobné technologie se pro nás aktuálně stávající standardem, který budeme stavět v celé České republice a budeme přitom rozšiřovat a modernizovat i zavedené lokality. Jsme rádi, že můžeme elektromobilistům umožnit dobíjení na nejnovějších technologiích, které jim zajistí dobíjení v řádu minut i v Sulejovicích,“ říká Martin Klíma, jednatel společnosti E.ON Drive Infrastructure, která má v rámci skupiny E.ON výstavbu a správu veřejné dobíjecí sítě na starost.

V Sulejovicích mohou řidiči aktuálně využít 4 ultrarychlé dobíjecí stanice. Stávající stanici ABB s výkonem 175 kW a dvě stanice Alpitronic s výkonem 150 kW, doplnila právě stanice Alpitronic s výkonem 400 kW.

V nadcházejících týdnech by pak do dobíjecího hubu měla přibýt další dobíjecí stanice Alpitronic s výkonem 300 kW. S celkovým instalovaným výkonem 1175 kW budou po instalaci poslední stanice právě Sulejovice lokalitou s nejvyšším instalovaným výkonem v síti E.ON Drive v Česku. Celá lokalita je nově bezbariérová a do budoucna bude osazená platebními terminály.

E.ON pokračuje také s budováním dobíječek u prodejen Kaufland

Společnost E.ON pokračuje také v budování dobíjecích stanic u prodejen Kaufland v České republice. Aktuálně jsou dobíječky E.ON už v šesti lokalitách. V Kolíně, v Jablonci nad Nisou, v Praze Hloubětíně a nově v Karviné a Šternberku mohou řidiči využívat stanice o výkonu 75 kW. V Moravské Třebové pak najdou dvě stanice s výkonem 50 kW. „Postupně budou naše stanice vznikat i v dalších lokalitách,“ dodává Martin Klíma.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář