Dvoumódový hybrid BMW X6 již příští rok

Automobilka BMW potvrdila, že hybridní BMW X6 spatří světlo světa již příští rok. Využije přitom dvoumódový (two-mode) hybridní motor, který vyvýjí spolu s GM, Daimler a Chrysler.

Hybridní X6 nebude rozhodně vozem pro zaryté ekology. Hmotnost okolo 2,5 t s osmiválcovým 4,4l dieselem, to má do skromnosti skutečně daleko. BMW však argumentuje tím, že právě v této třídě přinese hybridní pohon ty nejvyšší úspory.
Abychom však nestavěli mnichovskou automobilku do špatného světla, zkusme si připomenout také její příznivější inovace. Auto Start Stop systém, který montuje do svých čtyřválců s manuální převodovkou již v současnosti, je určitě dobrým signálem. Stejně tak využívání brzdné energie (Brake Energy Regeneration) pro dobíjení baterie.

2 Comments on “Dvoumódový hybrid BMW X6 již příští rok”

  1. Já nemyslím, že to je
    Já nemyslím, že to je špatné světlo. To, co tvrdí BMW má rozhodně logiku – pokud se použije hybridní pohon pro takto silné vozy, ušetří se ve výsledku daleko více paiva. Když má hybrid spotřebu „pouhých“ 13l/100km, ale klasický pohon má 20l/100km, ušetřím 7l/100km. Dosáhnout takovéto úspory u motorů 1.6 se spotřebou 7l/100km je nereálné – to by musely jezdit zadarmo. A že je úspora v procentním vyjádření nízká, na tom vůbec nezáleží, podstatné je přece absolutní číslo – ropu nemáme na 30% let, ale je jí určitý absolutní objem.

Napsat komentář