DS vyvíjí nový elektromobil s dojezdem 700 km

Od roku 2024 budou všechny nové modely DS Automobiles výhradně 100% elektrické. Nový elektromobil staví na platformě STLA M, nabídne dojezd přes 700 km.

Společnost DS Automobiles urychluje svůj přechod na nové zdroje energií. Již od vzniku společnosti je elektrifikace základem její strategie, od roku 2019 nabízí 100% elektrifikované vozy.

Všechny modely DS jsou k dispozici s elektrifikovaným pohonem, ať už je to 100% elektrický DS 3 E-TENSE, či plug-in hybridy DS 4 E-TENSE, DS 7 E-TENSE a DS 9 E-TENSE.  Tyto vozy představovaly v první polovině roku 2023 téměř 50 % objemu evropských prodejů.

SOUVISEJÍCÍ: DS Automobiles představuje následníka létajícího auta z Fantomase

Značka zrychluje tempo a stává se 100% elektrickou, současně se dále zapojuje do šampionátu Formule E. Od roku 2024 rozšíří DS Automobiles svou nabídku o 100% elektrickou verzi modelu DS 4, po níž bude následovat představení nového modelu, který bude prvním 100% elektrickým projektem skupiny Stellantis postaveným na globální platformě STLA M.

Tento budoucí model, vybavený vysokokapacitní baterií s kapacitou až 98 kWh a dojezdem více než 700 km, nabídne zcela novou technologii. V současné době se ve Francii dokončuje jeho vývoj.  

Nový elektromobil se bude vyrábět v továrně v italském městě Melfi. Ta funguje od 90. let na ploše 270 hektarů v oblasti Basilicata mezi Neapolí a Bari. Know-how továrny v Melfi bude využito i později při výrobě dalšího modelu značky DS. 

zdroj: tisková zpráva

One Comment on “DS vyvíjí nový elektromobil s dojezdem 700 km”

  1. Nevím zda není již pro Stellantis pozdě -uvidíme. V každém případě Tesla ztratila minulý měsíc první místo ve výrobě elektromobilů a byla překonána BYD. A to jenom trochu zaváhali ve vývoji baterií 4680. VW je zatím třetí , ale to asi také dlouho nevydrží ,protože se na ně tlačí Aion.

Napsat komentář