Dovolená s CNG vozem: Díl 2. – Od Jadranu do Toskánska

V prvním dílu reportáže z naší cesty po Itálii jsme se dostali z Českých Budějovic do dovolenkového letoviska Caorle poblíž Benátek. Po krátkém odpočinku vyrážíme dál. Do kraje, který nenechá snad žádnou romantičku chladnou – do Toskánska.

Obrovská čerpací stanice. Náš stojan má číslo 23 a není poslední.
foto: EkoBonus.cz

Cesta přes italské vnitrozemí slibuje podle aplikace ŠKODA CNG App podstatně větší hody, co se týče počtu plniček. Zemní plyn v Itálii označovaný jako „Metano“ se dá pořídit snad v každé vesnici. Jen jsme zvědaví, jaká bude situace na dálniční síti. Mýto se totiž musí platit při každém opuštění placené komunikace. Plnění mimo dálnice je potom daleko méně komfortní než v sousedním Rakousku.

Z městečka Caorle vyjíždíme před desátou hodinou dopoledne. Cílem je pobřeží Toskánska. Po očku se rozloučíme s širokými písčitými plážemi, které by měly vystřídat v oblasti Ligurského moře příkré srázy a skály. Doposud nevíme, kde přesně se chceme ubytovat. Prozatím vybíráme přístavní město Livorno sousedící s Pisou. Navigace nám doporučuje cestu přes Benátky, Padovu, Bolognu a Florencii. Celkem 394 kilometrů a něco přes 4 hodiny cesty.

EkoBonus.cz

One Comment on “Dovolená s CNG vozem: Díl 2. – Od Jadranu do Toskánska”

  1. Já byl na dovolené autem
    Já byl na dovolené autem na LPG. Pumpy jsem hledat nemusel. Když docházel plyn, zastavil jsem u první pumpy a natankoval. _Ještě jsem si předem zjistil, že je v Rakousku a Slovinsku LPG drahý, tak jsem tankoval až v Chorvatsku. To jsem jel přes noc, kdy je většina pump zavřená. Dojezd jsem měl 700km a cenově mě to vyšlo na stejno, možná levněji.

Napsat komentář