Dodge Charger Banshee: nařachaný elektromobil s výfukem

Americké „muscle cars“ mají něco do sebe. Vždy se spoléhaly na objemné šesti- či osmiválce. Dodge Charger „Banshee“ posunuje styl do časů elektromobility.

Značka Dodge patří dnes pod koncern Stellantis. Založena byla už v roce 1900 bratry Horacem Elginem a Johnem Francisem v Detroitu. Prodávala především osobní auta a pick-up trucky. Především v USA značka stále žije a koncept Dodge Charger Daytona SRT “Banshee” je nahlédnutím do blízké budoucnosti.

Tisková zpráva nenabízí moc technických detailů, ale o ně vlastně ani tak moc nejde. Nový Dodge Charger má být elektromobil, a tak je jasné, že bude mít pořádnou sílu. Zajímavá je zmínka o 800V architektuře. To nejdůležitější v tomhle případě je, jak auto vypadá. A jak se můžete přesvědčit na fotkách, kategorii muscle cars rozhodně nedělá ostudu.

Mezi tři hlavní vlastnosti konceptu patří: 1) R-Wing: má zvýšit aerodynamickou účinnost a zároveň zachovat charakteristickou rozměrnou přední část Chargeru. 2) Převodovka eRupt: vícestupňová elektromechanická převodovka, která má zajišťovat výrazné body řazení namísto plynulých přechodů z jednoho převodového stupně na druhý, což přináší stejný pocit „škubání“ jako při řazení u benzinového vozu – a tlačítko „push-to-pass“ pro rychlé zvýšení výkonu. 3) Komorový výfuk Fratzonic: výfukový systém. Na elektromobilu?!

Výfuk prý dokáže vydávat zvuk až o hlasitosti 126 dB, což odpovídá úrovni zvuku Dodge Hellcat – a přesahuje hranici 120 dB, která může způsobit okamžité poškození nechráněných uší. U kategorie muscle car tohle prostě asi chybět nemůže. Na trh by se auto mohlo dostat v průběhu roku 2024.

zdroj: tisková zpráva, foto: Dodge/Stellantis

21 komentářů u “Dodge Charger Banshee: nařachaný elektromobil s výfukem”

 1. Veganský hamburger na kolech a produkt stejné politiky inkluze deviantů do majoritní společnosti.

  Nejím maso, ale chci aby se moje šlichta nazývala taky hamburgerem, abych se necítil méněcenné.
  Nejezdím osmiválcem, ale chci aby to tak znělo a já se necítil méněceně.

  Prostě produkty pro teplouše.

 2. 3Tak uz se strili u mostu na Krim. Sice zatim jen na vyzvedne drony, ale takova PVO raketa s300/400/500 neco stoji. Ted se musi vyuzit strach russaku a musi se tam posilat stovky malych dronu s velky radarovym reflektorem at to vypada na neco velkeho. Pochybuji ze si russaci muzou dovolit kazdy den vystrilet treba 50 -100 PVO raket jen tak na male drony. Jak dlouho jim to bude fungovat. Hezky se jim musi brnkat na nerv. A aby nebyli apaticky, tak tu a tam muze priletet take neco vybusneho.
  A zase jim bouchaji municaky. No tolik nezodpovednych kuraku 🔥⚡🚒👍

  1. Četl jsem pravidelné hlášení UKRAJINSKÉHO štábu (večer 18.8)… Rusové silně ostřelují skoro celou frontu, na pár místech pomalu postupují..ztráty musí být enormní i když je nezmiňují. V českých médiích připravují protiofenzívu Ukrajinci… Ale třeba jó – ,,na frontě se mění situace každým okamžikem“.🥴

    1. To jistě… Ale platí to obecně. Kdysi jsem četl zajímavé srovnání, kolik munice je potřeba ve válce na zabití jednoho nepřátelského vojáka. Třeba v 1.SV metráky, možná ani ne, ve 2.SV tuny, tehdy rekord byl Vietnam desítky tun…Čísla střílím od boku, ale snad chápeš co mám na mysli… Ukrajinci sami tvrdí, že maj Rusové desetinásobnou palebnou převahu…Jaké to asi může mít důsledky… Ale samozřejmě si představuj co chceš, podle mě je to katastrofa pro všechny co tam nastavují kůži…A k čemu že vlastně??

     1. Za par let uz budou na fronte bojovat jen roboti. Bohuzel pokud budou proti nam bojovat russaci, tak stejne bude hromada mrtvych civilistu, protoze russky swiine miri naschval na civilni objekty. Proto je zadouci russaky vygumovat v zajmu civilizace a miroveho spoluziti. U cinanu to bude zrejme podobne, ale to bych spekuloval. Ted vychazim jen z potvrzenych faktu, ze russak neni civilizovany clovek.

     2. Nepředstavuju si nic, jen vidím forky polí komplet pokropených dírama po granátech a vesnice se všema zničenejma domama. To bohatě stačí na důkaz toho kolik těch střel russácký fašouni vyplácaj úplně k hounu. A pak se podívám na pravidelný díry v mostě od ukrajinskejch HIMARSů a vidím jak přesný jsou Ukrajinci. 😜
      Já ti povím k čemu to je. Je to akorát pro ukojení zvrácených osobních imperálních choutek fašounskýho skřeta Putlera. Pro nic jinýho. Hnus. 🤮👎

        1. Russaci se staci otravit ze svych proslych konzerv. Aspon priznali ze se jedna o botuloxin. Ja bych jim pridal ke zlepseni bystrosti trochu metylalkoholu. Pokazde kdyz russaci obsadi nejakou vesnici, mela by tam byt na uvitani zasoba lahvicek s napisem „oftalmologicka vodka“.🙈🕴🖕

      1. Pro Kuk…díry v polích…a nemohl tam být v určitou dobu nepřítel?… Taky asi je blbost míchat do kupy artilerii s rachejtlema — přesnost a použití bude rozdílné…. Upřímně se o válečnictví nijak do hloubky nezajímám, ale ty to vidíš úplně jak Hurvínek…Jestli vážně věříš, že únorová invaze Ruska na Ukrajinu slouží (pouze) pro ,, ukojení………………………Putlera“, budeš hodně infantilní. Nebo to z nějakého důvodu předstíráš.

Napsat komentář