Do ulic Londýna vyrážejí plug-in hybridní taxíky

Londýnské černé vozy taxi patří společně s doubledeckery a telefonními budkami mezi britské ikony. Společnost LEVC nyní uvádí na trh nejmodernější verzi těchto taxíků v plug-in hybridní verzi.

Nové londýnské taxi je plug-in hybrid
foto: LEVC

O tom, že legendární londýnské taxíky se promění v plug-in hybridy jsme informovali už před dvěma lety. Nyní, po intenzivních testech, se to stává realitou.

Nové vozy mají čistě na elektřinu dojezd 80 km, který je dále podpořen 1,5l benzinovým range-extenderem. Celkový dojezd na baterii a benzinovou nádrž je 600 km. První kusy už brázdí londýnské ulice a společnost LEVC, která londýnská taxi vyrábí, chce do roku 2021 zvládnout vychrlit 9000 kusů.

Kromě toho plánuje vybudování rozsáhlé sítě nabíjecích stanic. Prvních 57 kusů vybudovala ve Circus West Village, celkem jich ale plánuje mít až 1000.

Jen pro zajímavost, LEVC patří čínské společnosti Geely. A její finanční ředitel Frank Li nedávno potvrdil, že jedná o možnosti nasazení nových plug-in hybridních vozů taxi také s dalšími evropskými metropolemi.

17 Comments on “Do ulic Londýna vyrážejí plug-in hybridní taxíky”

  1. Ani ne. Spíš to ukazuje, že Británie s neustále
   Ani ne. Spíš to ukazuje, že Británie s neustále „modernizačně“ reformovaným školstvím si už oddělala většinu vlastní mladé populace, a tak musí svou průmyslovou výrobu, kde se to nedá jen obkecávat, předávat různým Asiatům.

 1. Tak to je teda opravdu pořádnej HYBRID.
  Ale jako benzín

  Tak to je teda opravdu pořádnej HYBRID.

  Ale jako benzín nemá moc dlouhou budoucnost, když tak by měl být na CNG nebo LNG.
  Ovšem jiné automobilky si speciálně na taxíkové řešení vybírají čisté elektromobily, tak nevím proč zvolili takto, jestli nemají baterie nebo potřebují v Londýně nadprůměrně topit.

  1. nemusia byt cisto elektricke. Ten dojazd 70mil (z videa) je
   nemusia byt cisto elektricke. Ten dojazd 70mil (z videa) je podla mna ok, v Londyne sa vela krat kvoli premavke jazdi krokom. A ma to CCS konektor. Podla mna dost pouzitelne taxi.

   Vo videu vraveli, ze od noveho roka budu davat licencie novym taxikom uz len takym, co maju nulove emisie ?

   1. Taky jsem v tom videu něco takového zaslechl, ovšem tohle
    Taky jsem v tom videu něco takového zaslechl, ovšem tohle auto právěže nemá nulové emice, tak fakt divné.

    Teda samozřejmě když někdo tuší, že Londýn je hlavní židozednářské město světa ve lhaní a ideologickém odrážení od jedné stěny k opačné, tak mu to pak až tak divné zase nepříjde.

Napsat komentář