Detroit Electric začne s výrobou v Holandsku

Společnost Detroit Electric začne své první elektrické sportovní vozy vyrábět v Evropě. Tiskové oddělení automobilky ve čtvrtek uvedlo, že produkce bude spuštěna v Nizozemí a ne v jihovýchodním Michiganu, kde se mělo v továrně Wayne County na nových elektromobilech začít pracovat již v srpnu.

Elektromobil SP.01 nové společnosti Detroit Electric. Připomíná vám Tesla Roadster? Ne náhodou.
foto: Detroit Electric

Přesto je však nástupce slavné značky proslavené v první polovině minulého století odhodlán budovat svou prestiž především v . „Náš závazek k městu Detroit a státu Michigan ve Spojených státech je velmi silný po celou dobu naší existence. Náš plán na zahájení výroby v Detroitu pouze nabral drobné zpoždění,“ řekl Albert Lam, generální ředitel automobilky.

Výrobní závod ve Wayne County s pracovními příležitostmi pro více než 100 zaměstnanců a předpokládanou výrobní kapacitou 2 500 sportovních vozů SP.01 ročně si tedy na své otevření ještě počká. Uvedení do provozu brzdí především problémy s uzavřením dohody o výrobním zařízení a s certifikací vozidel v souladu s bezpečnostní normou Federal Motor Vehicle Safety Standard.

Tato situace nápadně připomíná počínání automobilky Fisker, která také koupila starou továrnu General Motors v Delaware s plánem vyrábět tam model Karmo. Realita byla taková, že v závodu se po mnoho let nedělo nic, zatímco Fisker postavil pár tisíc modelů Karma v evropském zařízení, než výrobu ukončil z finančních důvodů. Doufejme, že se Detroit Electric nechytí podobného scénaře…

Značka Detroit Elcetric, která spatřila světlo světa v roce 1907 a zanikla v roce 1939, byla oživena díky investičnímu záměru nizozemské skupiny ex-Lotus Engineering Group. Ta v březnu uvedla, že chce letos vyrobit 999 dvoumístných sportovních vozů SP.01 postavených na stejné platformě jako Lotus Elise, a to za zaváděcí cenu 135 000 dolarů za kus.

SP.01 o celkové hmotnosti 1068 kg bude poháněn elektrickým motorem o výkonu 201 koní. Jakožto maximální rychlost uvádí automobilka 249 km/h, přičemž zrychlení z 0 na 100 km/h dosáhne za 3,7 sekundy.

DetroitNews

Napsat komentář