DeLorean Alpha5: mýtický Fénix vstává z popela

Vůz DeLorean DMC-12 se proslavil filmovou sérií Návrat do budoucnosti, kde byl tichým hlavním hrdinou. Ikonické jsou jeho „jestřábí“ dveře, které později za velkých obtíží adoptoval elektromobil Tesla Model X.

Teď se značka DeLorean rozhodla vrátit. Představila nový elektromobil Alpha5, který samozřejmě ke klasice jménem DMC-12 odkazuje. Návrh auta zajistilo italské studio Italdesign. Zpět jsou křídlové dveře a pochopitelně jde o elektromobil. Baterie má kapacitu 100 kWh, max. rychlost 150 km/h a 0-100 km/h zvládne nový DeLorean za 3,4 sekundy. Rozměry jsou 4995 mm délka, 2044 mm šířka, 2900 mm rozvor a 1370 mm výška.

Původní ikonický DeLorean si získal status kultovního vozu, ačkoliv údajně o žádnou velkou pecku nešlo. Dokonce se našlo několik nadšenců, kteří ho přestavěli na elektromobil a udělali z něj DeLorean EV (video a video). Žhavé stopy za ním ale nezůstávaly.

Automobilka slibuje dojezd Alpha5 kolem 500 km s tím, že auto se chlubí velmi slušným aerodynamickým koeficientem 0,23. Světovou premiéru bude mít auto na Pebble Beach Concours d ‚Elegance letos v srpnu. Vyrobit se má pouze 88 kusů a tomu bude nejspíš odpovídat i cenovka. Půjde o sběratelský kousek, který v sobě unikátním způsobem spojí minulost, současnost i budoucnost.

zdroj: DeLorean

Jeden komentář u “DeLorean Alpha5: mýtický Fénix vstává z popela”

Napsat komentář