Další závod Formule E odstartuje v Marrakéši

Tým Panasonic Jaguar Racing, který opustil Hong Kong, se vydává do rušného Marrákeše za dalším závodem FIA Formula E. Třetí závod sezóny odstartuje 13. ledna na okruhu Moulay El Hassan.Tým Panasonic Jaguar Racing se připravuje na třetí závod. Mitch Evans a Nelson Piquet Jr. se budou snažit získat další body a navázat tak na výborný start v Hong Kongu. Paul Di Resta a Pietro Fittipaldi si odbydou svou testovací premiéru právě v Marrákeši.

Tým Panasonic Jaguar Racing se připravuje na třetí závod. Mitch Evans a Nelson Piquet Jr. se budou snažit získat další body a navázat tak na výborný start v Hong Kongu. Paul Di Resta a Pietro Fittipaldi si odbydou svou testovací premiéru právě v Marrákeši.
foto: Panasonic Jaguar Racing

Zde se nachází jedna z nejdelších tratí. Ta měří tři kilometry a prověří všechny týmy, jak dokážou hospodařit s energií svých vozů. Britský tým měl vynikající start v Hong Kongu, kde zaznamenal stejný počet bodů jako za celou minulou sezónu.

Bývalý šampion Nelson Piquet Jr se prosadil díky svým zkušenostem a znalostem, kdy zajistil první body pro svůj tým. Ve druhém závodě pak Mitch Evans dosáhl poprvé Super Pole a zajistil tak první vítězství svého týmu ve Formuli E.

„Můj první závodní víkend s Panasonic Jaguar Racing překonal moje očekávání. Začátek sezóny, kdy jsme získali body, je skvělý, ale naše práce se tím nezastaví. Mitch a já budeme úzce spolupracovat i v Marrákeši, abychom soutěžili s předními týmy a budeme bojovat o další body. Ukázali jsme náš potenciál, ale je to dlouhá sezóna a my máme stále co zlepšovat,“ řekl Nelson Piquet Jr.

„Hong Kong byl vynikajícím začátkem sezóny a velkým impulsem pro značku Jaguar. Jaguar I-TYPE 2 je rychlejší než model v minulém období. Změny, které jsme na voze provedli, jsou citelné. Marrákeš je velmi odlišný okruh a budeme si muset dát pozor na to, abychom závodili opravdu hospodárně. Body se ve Formuli E získávají velmi těžko, ale nebojíme se tvrdé práce,“ dodal Mitch Evans.

Panasonic Jaguar Racing nedávno oznámil, že Paul Di Resta a Pietro Fittipaldi se stanou součástí týmu a vyzkouší Jaguar I-TYPE 2 pro britský tým během testovacího dne Formula E v neděli 14. ledna.

„Pietro měl skvělou sezónu, nedávno byl korunován šampionem Formule V8 3.5. Paul zase přinese klíčové zkušenosti z jeho kariéry ve Formuli 1. Značka Jaguar tak bude mít možnost otestovat Jaguar I-TYPE 2 s novými jezdci a pokračovat tak v dalším vývoji a zlepšeních celého týmu. Těšíme se na to, až oba jezdce uvítáme v týmu a budou si moci vyzkoušet Formuli E,“ okomentoval James Barclay, Team Director Panasonic Jaguar Racing.

Fanoušci mohou hlasovat pro jejich nejoblíbenějšího jezdce týmu Panasonic Jaguar Racing a podpořit tak tým. FanBoost se pro fanoušky spustí 8. ledna v 17:00 GMT a skončí v 16:10 GMT v sobotu 13. ledna.

tisková zpráva

Napsat komentář