Daimler dodal už 300 elektrických dodávek eCanter

Elektrická dodávka FUSO eCanter. foto: Daimler Truck
Elektrická dodávka FUSO eCanter. foto: Daimler Truck

FUSO eCanter je lehké nákladní vozidlo se zcela elektrickým pohonem. Počet vozidel z malosériové výroby předaných zákazníkům na celém světě nyní překročil už hranici tří set.

Spolehlivému elektricky poháněnému nákladnímu vozidlu pro městskou rozvážkovou dopravu důvěřují zákazníci v šestnácti zemích a městech, jakými jsou New York, Tokio, Berlín, Londýn, Amsterdam, Paříž, Dublin, Oslo, Kodaň, Helsinky a dokonce také Auckland. Předávání dalších vozidel bude postupně následovat.

Globální flotila vozidel eCanter má za sebou ještě jeden milník: celková vzdálenost ujetá s elektrickým pohonem nyní překročila již čtyři miliony kilometrů – to odpovídá přibližně 100 objetím Země nebo více než pěti trasám na Měsíc a zpět.

Foto: Daimler Truck

FUSO eCanter s celkovou hmotností 7,49 tuny má dojezd více než 100 kilometrů. Toto vozidlo je mimořádně vhodné pro rozvoz zboží v centrech měst, a to díky svému tichému provozu s nulovými lokálními emisemi. K listopadu 2021 bylo více než 40 vozidel dodáno v USA, cca 75 elektrických nákladních vozidel jezdí v Japonsku a více než 190 vozidel FUSO eCanter v Evropě.

Na začátku roku 2021 bylo zcela elektricky poháněné lehké nákladní vozidlo uvedeno na trh také v Austrálii a na Novém Zélandu. Už nyní je díky tomu jisté, že úspěšná kariéra tohoto vozidla bude pokračovat i na dalších dvou významných trzích značky FUSO.

Od uvedení modelu eCanter v roce 2017 je značka FUSO považována za průkopníka elektricky poháněných nákladních vozidel. FUSO i nadále důsledně pracuje na realizaci řešení pro trvale udržitelnou nákladní dopravu. V souladu se strategií trvalé udržitelnosti společnosti Daimler Truck tak FUSO přispívá k posunu odvětví užitkových vozidel do bezemisní budoucnosti.

Daimler Truck usiluje o to, aby nejpozději v roce 2039 měla všechna nová vozidla v Evropě, Severní Americe a Japonsku neutrální bilanci emisí CO2 od čerpání paliva až po jeho spotřebu. Model eCanter přitom hraje důležitou roli pro dosažení klimaticky neutrální nákladní dopravy.

Na českém trhu je Fuso Canter oblíbeným modelem lehkého nákladního vozu, který je lídrem na trhu ve srovnatelném segmentu. Uvedení modelu eCanter na český trh je plánováno na příští rok.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář