Dacia Jogger bude nejlevnější sedmimístný hybrid na trhu, nabídne i LPG verzi

Dacia Jogger bude uvedena se dvěma motory splňujícími nejnovější emisní normu Euro 6D Full. Rodinný vůz představuje zcela nový efektivní a výkonný benzínový motor TCe 110 a nabízí jako alternativu LPG s motorem TCe 100 LPG. Nabídka motorů bude doplněna verzí hybrid od roku 2023.

Zahájení objednávek se plánuje na listopad 2021 ve třiceti zejména evropských zemích, ale i  v Turecku, Izraeli a později v Maroku. Dacia Jogger bude k dispozici u dealerů od února 2022.

Zadní prostor je tvořen lavicí s třemi sklopnými sedadly 2/3-1/3 (ve 2. řadě) a dvěma samostatnými sklopnými  pevně umístěnými sedadly 50/50 (ve 3. řadě). Maximální kapacita nákladu dosahuje 1 819 litrů VDA v pětimístné verzi, pokud je 2. řada sklopená! V sedmimístné verzi je kapacita nákladu 1 807 litrů VDA, pokud je 2. řada sklopená a 3. řada vyjmuta. 3. řadu  je možné také přiklopit k lavici 2. řady, kterou lze rovněž složit. V této pozici je objem nákladního prostoru až 1 594 litrů VDA. 

Díky délce 4,55 m a velkorysému rozvoru 2,90 m poskytuje Dacia Jogger nejlepší prostornost na trhu. 2. řada  přestavuje dobrou úroveň komfortu stejnou výškou sedadel (758 mm) i prostorem pro nohy a kolena jako vpředu. Dacia Jogger nabízí nejlepší přístup do 3. řady díky výklopnému mechanismu druhé řady.

PRAKTICKÝ A VARIABILNÍ ZAVAZADLOVÝ PROSTOR 

Objem kufru je 708 litrů VDA při konfiguraci s 5 místy a 160 litrů VDA v konfiguraci se 7 místy. Díky výšce  nákladového prostoru (661 mm) a délce zavazadelníku (1 150 mm) mohou rodiny vodorovně převážet dětský  kočárek a dětské kolo, aniž by musely odmontovat sedadlo, stačí sklopit jednu sedačku ve 3. řadě. Sportovci  mohou převážet kompletní golfovou soupravu, pokud jednoduše vyjmou 3. řadu.

Aby se lépe využil prostor a  doprava byla bezpečnější, kufr má elastické popruhy a čtyři upevňovací oka. Je zde rovněž zabudována  zásuvka na 12V. Dacia Jogger je také vybavena třemi háčky: dvěma v kufru a jedním vpředu na straně  spolujezdce. Ideální k zavěšení tašky.

ŠETRNÁ LPG VERZE

Dacia je jediný konstruktér, který nabízí kompletní řadu vozidel na dvojí palivo, benzín a plyn LPG. Tovární  implementace této technologie zaručuje bezpečnost a spolehlivost. Trvání konstrukční záruky, servisní  intervaly a náklady na údržbu, kapacita palivové nádrže je identická jako u benzínové verze (nádrž LPG se  nachází na místě rezervního kola).  

Smíšená spotřeba v cyklu WLTP začíná u 7,6 L/100 km (čili 121 g CO2/km) na motor 1.0 L TCe 100 LPG.  Při jízdě na LPG vypouští Dacia Jogger průměrně o 10 % emisí CO2 méně než odpovídající benzínový motor.  Poskytuje navíc dojezd přes 1100 km díky svým 2 nádržím: 40 l na LPG a 50 l na benzín.

Použití LPG u Dacie je snadné, zpříjemňuje řízení, snižuje emise CO2 a umožňuje velký dojezd na jedno tankování. V některých zemích lze při používání dvojího paliva benzín/LPG využít různé pobídky, nižší daň,  nízkou nákupní cenu v čerpací stanici nebo absenci ekologické přirážky či omezení provozu.

DACIA JOGGER HYBRID OČEKÁVANÝ V ROCE 2023 

V roce 2023 doplní nabídku motorizací hybridní verze. Dacia Jogger bude prvním modelem značky, který bude využívat hybridní pohon. Dacia Jogger se tak stane nejdostupnějším sedmimístným hybridem na trhu.  Dacia Jogger Hybrid bude založena na benzínovém motoru 1,6 L doplněným dvěma elektrickými motory  (jedním „e-motorem“ a jedním vysokonapěťovým starter-generátorem) a multimódovou bezspojkovou převodovkou. 

Rekuperační brzdění kombinované s vysokou samodobíjecí kapacitou baterie 1,2 kWh (230 V) a účinností automatické  převodovky umožní dosáhnout až 80 % doby jízdy ve městě pouze na elektřinu a snížit tak spotřebu až o 20 % (ve  srovnání s odpovídajícím spalovacím motorem ve městě bez změny obvyklého stylu jízdy). 

zdroj: tisková zpráva

Jeden komentář u “Dacia Jogger bude nejlevnější sedmimístný hybrid na trhu, nabídne i LPG verzi”

Napsat komentář