Dachser v Hradci Králové využívá elektrokolo

Od konce minulého roku se pobočka DACHSER v Hradci Králové jako druhá v České republice zapojila do projektu distribuce zásilek pomocí nákladních elektrokol.

Díky optimální poloze pobočky jsou zásilky společností Dachser distribuovány do centra města Hradec Králové přímo z terminálu pobočky. Optimalizace procesu hned v počátku projektu umožnila využívat nákladní elektrokolo nejen pro rozvoz, ale i pro svoz balíkových a paletových zásilek sběrné služby.

DACHSER Czech Republic zahájil projekt doručování s nulovými emisemi pomocí nákladního elektrokola na konci roku 2020, kdy se zapojil do projektu sdíleného mikrohubu Depot.Bike v Praze na Těšnově. Dnes pomocí na míru vyrobených nákladních elektrokol distribuuje balíkové a paletové zásilky sběrné služby do osmi městských částí. Projekt se koncem roku rozšířil i na pobočku do Hradce Králové, která po důkladné analýze infrastruktury a zákaznického portfolia disponuje vhodnými podmínkami pro tento typ distribuce.

Jsme velmi rádi, že se nám podařilo rozšířit projekt doručování s nulovými emisemi v rámci městské logistiky i mimo Prahu,“ uvádí Ing. Jan Pihar, generální ředitel DACHSER Czech Republic a.s., a doplňuje, „je v souladu s naším strategickým cílem přispívat jako společnost k ochraně klimatu a v Hradci Králové našel velmi dobrou odezvu u našich zákazníků i partnerů.“

Například společnost Bühler Motor, která sousedí s pobočkou DACHSERU, nejprve umožnila průjezd elektrokola svým areálem a zároveň se v blízké době chystá této bezemisní přepravy využívat ke svozu svých zásilek.

zdroj: tisková zpráva

9 Comments on “Dachser v Hradci Králové využívá elektrokolo”

  1. Mohl by nekdo poskytnout info k ruskym mincim? Zajima me slozeni kovu a vaha jednotlivych minci. Urcite bude hodnota kovu prevysovat hodnotu za kterou se daji ted poridit. Kovove mince by mely mit fakticky ted vetsi hodnotu nez papirove, ty ve sberne surovin asi neberou. Ale hlinik, med a nikl urcite pofrci. Na webu jsem moc udaju nenasel. Kdo poradi?

Napsat komentář