Czech New Energies Rallye se pojede v polovině března

Dvanáctý ročník ČEZ Czech New Energies Rallye, závodů ekologických vozů, se letos uskuteční v termínu 15. a 16. března 2024. Součástí sobotní etapy bude velice zajímavá sekce po stopách soutěže WRC Central European Rally 2023. Jihočeská soutěž je i v letošním roce součástí mezinárodního seriálu Bridgestone FIA ecoRally Cup.

Základní program naleznete na webových stránkách www.cner.cz, kde jsou rovněž zvláštní ustanovení a přihláška. V letošním roce bude přijato nejvýše 42 posádek a všechny dvojice můžou bodovat v hodnocení poháru FIA.

Do seznamu přihlášených budou posádky zařazeny po úhradě startovného (rozhodujícím je datum a čas připsání celé částky). Posádky, které provedou úhradu po naplnění seznamu přihlášených, budou zařazeny na čekací listinu.

Pro účast ve FIA poháru a též pro získání bodů do národního seriálu musí být české posádky držiteli národní (nebo mezinárodní) celoroční licence. S denní licencí bude možná účast pouze v národní části soutěže, a to bez nároku na body! Jednoduchý návod, jak licenci získat je na YouTube:

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář