CUPRA vstupuje jako první automobilová značka do mistrovství Extreme E

Značka CUPRA rozšiřuje své know-how v elektrifikovaném motoristickém sportu, které získala vývojem závodního elektromobilu CUPRA e-Racer. Zkušenosti zúročí ve své produktové řadě osobních vozů.

Sportovní formát Extreme E vychází z rovnosti pohlaví, takže za každý tým musí nastupovat jeden jezdec, v tomto případě e-ambasador značky CUPRA Mattias Ekström, a jedna jezdkyně.
foto: CUPRA

Start první sezony mistrovství Extreme E s pěti podniky je naplánován na začátek roku 2021. Globální seriál využije mezinárodní zábavní platformu k propagaci elektrifikace, trvalé udržitelnosti a rovnosti.

CUPRA přizpůsobuje své tradiční zaměření na motoristický sport požadavkům nové doby a jako hlavní partner týmu ABT Sportsline vstupuje do závodního seriálu Extreme E. Prestižní značka má v roli nekonvenčního vyzývatele mimořádně úspěšnou závodní historii.

V mistrovství Extreme E uplatní CUPRA své rozsáhlé zkušenosti z motoristického sportu v kombinaci s novým přístupem k elektrifikovaným závodům. Terénní závody Extreme E pro elektricky poháněná SUV se v roce 2021 uskuteční v nejextrémnějších a nejodlehlejších lokalitách na celém světě.

Jednotlivé podniky první sezony přivedou účastníky do různých prostředí od arktického přes poušť, deštný prales a ledovec až po přímořskou oblast. Organizátoři přitom vybírají lokality, které již byly zničeny nebo ovlivněny změnou klimatu.

„CUPRA a Extreme E sdílejí stejný postoj vyzývatele a touhu dokázat, že elektrifikace a sport se k sobě perfektně hodí. Tento druh partnerství podporuje naši cestu k elektrifikaci. V jejím rámci budeme od začátku roku 2021 nabízet 2 externě nabíjitelné hybridní modely, které ve druhé polovině příštího roku doplní náš první elektromobil CUPRA el-Born,“ řekl Wayne Griffiths, předseda představenstva společnosti SEAT a značky CUPRA.

Vstup značky CUPRA do „arény“ Extreme E není žádným překvapením. Tato značka se vždy snažila posouvat hranice možného. Příkladem je CUPRA e-Racer, první závodní cestovní elektromobil na světě, poháněný čtyřmi elektromotory s celkovým nejvyšším výkonem 500 kW a maximálním točivým momentem 960 Nm.

Jejich napájení zajišťuje kapalinou chlazená sada akumulátorů o kapacitě 65 kWh. CUPRA e-Racer zásadním způsobem přispívá k nové definici motoristického sportu.

Značka CUPRA získala v rámci tohoto projektu důležité zkušenosti a znalosti, které využívá na své cestě k elektrifikaci, jež hraje stále důležitější roli v její produktové řadě osobních vozů.

Již nabízený hybridní model CUPRA Leon s možností vnějšího nabíjení bude na začátku roku 2021 doplněn modelem CUPRA Formentor se stejným druhem pohonu. Hybridní Formentor bude k dispozici ve dvou různých variantách.

Ve druhé polovině příštího roku se u prodejců objeví elektromobil CUPRA el-Born. Všechna uvedená vozidla kombinují trvale udržitelnou mobilitu s charakterem a dynamikou, po kterých automobiloví nadšenci touží.

Extreme E: elektrická odysea

Značka CUPRA se spojila se závodním týmem ABT Sportsline jako jeho hlavní partner a v rámci této elektrické odysey přispěje týmem inženýrů a jezdců. Sportovní pravidla mistrovství Extreme E vyžadují rovné zastoupení obou pohlaví.

Týmy tedy musejí nasazovat jednoho jezdce a jednu jezdkyni. Jako první oficiální jezdec týmu byl potvrzen Mattias Ekström, e-ambasador značky CUPRA a mistr světa v rallyecrossu a DTM.

„Extreme E je kombinací dálkové automobilové soutěže a rallyecrossu. Účastníci pojedou ve velmi rozmanitých prostředích po trasách vytyčených pomocí GPS,” řekl Ekström.

Účast značky CUPRA v mistrovství Extreme E není založena pouze na její touze excelovat v motoristickém sportu, ale také na potřebě využívat získané znalosti a zkušenosti při vývoji osobních vozů pro sériovou výrobu, které budou poskytovat řidičům optimální výkony. Toto mistrovství je navíc zábavní platformou napříč všemi komunikačními kanály, jež zvýší viditelnost značky.

CUPRA využije získané know-how při vývoji svých budoucích vozidel v mnoha oblastech od jízdních vlastností přes výkonovou charakteristiku až po nastavení podvozku a řízení.

tisková zpráva

Jeden komentář u “CUPRA vstupuje jako první automobilová značka do mistrovství Extreme E”

  1. Cituji: „Sportovní formát Extreme E vychází z rovnosti
    Cituji: „Sportovní formát Extreme E vychází z rovnosti pohlaví, takže za každý tým musí nastupovat jeden jezdec, v tomto případě e-ambasador značky CUPRA Mattias Ekström, a jedna jezdkyně.“
    Jako samozvaný zástupce leseb, gayů a transsexuálů protestuji proti této do očí bijící diskriminaci a genderové nevyváženosti. Žádám minimálně 5člennou posádku ve složení heterák on, heterák ona, lesba, gay a transka. Jinak budu bojkotovat nákup vozidel Seat, jakožto i všech značek koncernu VW! Budu hlasovat s těmito 3 postiženými skupinami svými penězi a to si tedy odskáčete! Hanba xenofobům!

    (ano, je to ironie, ale jak chcete bojovat proti lidské hlouposti?)

Napsat komentář