Čínská invaze do Evropy začíná: 246 elektrobusů v Nizozemsku

Nizozemská dopravní společnost Keolis si u čínské společnosti BYD objednala celkem 259 elektrobusů. Prvních 246 už jezdí.

V Nizozemsku jezdí 246 nových elektrobusů značky BYD. Brzy přibude ještě 13 dalších.
foto: BYD

Jde o největší dodávku elektrických autobusů v Evropě. BYD, které má továrny také v Maďarsku a Francii, dodá Keolisu elektrobusy o délce 8,7 m, 12 m (206 kusů) a 13 m.

Autobusy jsou vybaveny evropským rychlonabíjecím standardem CCS a zároveň i nabíjecím pantografem. Třináctimetrové elektrobusy mají vylepšené baterie, které umožňují meziměstské přejezdy.

Nové elektrobusy uz jsou v ostrém provozu.

Nové elektrobusy uz jsou v ostrém provozu.
foto: BYD

Elektrobusy byly nasazeny do provozu 13. prosince na linkách ve městech Zwolle, Apeldoorn, Ede, Dedemsvaart, Vaassen, Harderwijk a Deventer v regionu IJssel-Vecht. Zbývajících 13 elektrobusů bude dodáno na jaře 2021.

15 komentářů u “Čínská invaze do Evropy začíná: 246 elektrobusů v Nizozemsku”

  1. Trump byl pro trh bez regulací. Mimochodem za něj klesli v
   Trump byl pro trh bez regulací. Mimochodem za něj klesli v USA emise o více než kdy předtím. I přesto, že mediálně byl pro uhlí.
   Prostě nic nedotovat a až cena baterií klesne, tak lidi na elektřinu přejdou, protože bude jednoduše levnější.

      1. Jak psal runner, v češtině pojem demokratická strana je
       Jak psal runner, v češtině pojem demokratická strana je většinou chápán jako strana vyznávající demokratické principy. Na rozdíl od pojmu strana demokratů.

       Ale když se podívám na váše komentáře, to nemá cenu, vzdávám to, tady by neuspěl ani Komenský. Máte plné právo žádat vrácení školeného minimálně z češtiny určitě.

      1. Poznámka sémantická – termín demokratická vláda s malým
       Poznámka sémantická – termín demokratická vláda s malým „D“ nelze v češtině v pozicí přídavného jména použít pro označení vlády zástupců politické strany Demokratů (povšimněte si – nikoliv strany demokratů).

       Poznámka faktografická – v USA mají prezidentský systém, termín vláda (tedy government) se používá pouze v širším obecném pojmu. Správně to je prezident a jeho kabinet.

Napsat komentář