ChargeUp dodá komplexní řešení pro dobíjení elektromobilů Komerční bance

Společnost ChargeUp ze skupiny Unicorn zvítězila v tendru na dodávku kompletního řešení pro dobíjení elektromobilů pro Komerční banku. Projekt zahrnuje dodávku a instalaci dobíjecích stanic včetně řídicího softwaru na pobočkách banky v Praze a školicího centra v Libohošti.

ChargeUp bude mít po úspěšném výběrovém řízení na starosti dodávku, instalaci a chytré řízení dobíjecích stanic pro Komerční banku, která se chystá v první etapě instalovat celkem 89 dobíjecích stanic pro dobíjení služebních elektromobilů. „Těší nás, že jedna z největších bankovních institucí v České republice svěřila svou důvěru do našich rukou a rozhodla se pro řešení ChargeUp. Do konce března je v plánu instalovat celkem 62 dobíjecích stanic na pražské pobočce ve Stodůlkách, 14 stanic na Václavském náměstí a 13 stanic ve školícím centru v Libohošti,“ říká Ondřej Synek, obchodní ředitel společnosti ChargeUp. V navazující etapě se Komerční banka chystá vybavit dobíjecími stanicemi svoji pobočkovou síť v dalších regionech.

Komplexní řešení dobíjení elektromobilů zahrnuje rovněž systém ChargeUp CPO pro evidenci a vzdálené řízení stanic. Součástí je i tzv. Dynamic Load Management, který bude chytře regulovat a rozdělovat dostupný příkon mezi aktivní dobíjecí body podle aktuální spotřeby objektu. „Díky dynamickému řízení výkonu budou moci v Komerční bance dobíjet více elektromobilů současně s využitím maximálního výkonu, aniž by překročili nastavené limity spotřeby,“ vysvětluje Synek.

Řidiči služebních elektromobilů budou mít dispozici RFID karty nebo chytrou aplikaci ChargeUp ESP, jejichž prostřednictvím se budou autorizovat a spouštět dobíjení. Uživatelé elektromobilů pak mohou v aplikaci sledovat průběžný stav dobíjení, historii transakcí, případně využít dobíjecí stanice jiných provozovatelů. Komerční banka pak díky tomu získá přehled o tom, jak a kdy konkrétní vozidla dobíjela a využít tato data pro rozúčtování nákladů za dobitou elektřinu.

V rámci podpory udržitelné budoucnosti se Komerční banka zavázala k uhlíkové neutralitě do roku 2026. S tím souvisí i elektrifikace firemní flotily a zakoupení 131 elektromobilů Škoda Enyaq iV. „V současné době již vlastníme sedm plně elektrických vozů, ovšem ke snížení ekologické zátěže naší planety je třeba se do elektromobility mnohem více ponořit. Letošní rok se proto nese ve znamení nákupu nejen samotných elektromobilů, ale i instalace a zprovoznění dobíjecí infrastruktury, především pro soukromou potřebu banky. Jednu stanici však plánujeme zpřístupnit také veřejnosti,“ vysvětluje Tomáš Talaš, ředitel zaměstnaneckých služeb KB a.s.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář