Český logistický start-up Bevy.city expanduje do zahraničí, začne u sousedů

Po více než roce úspěšného fungování v Praze vstupuje logistický start-up Bevy.city na zahraniční trh. V dubnu začne vozit zásilky pro zákazníky v německém Mnichově.

Bevy.city pomáhá svým zákazníkům flexibilně navyšovat kapacitu při doručovacích špičkách a na stejném principu bude fungovat i v Německu. Český start-up v Mnichově začíná s deseti elektromobily a jejich počet plánuje do konce letošního roku navýšit na 80.

SOUVISEJÍCÍ: Český start-up Bevy.city dokáže firmám ušetřit 25–30 % nákladů na dopravu

„Před expanzí do zahraničí jsme podrobně analyzovali situaci na jednotlivých trzích a Mnichov jsme vybrali s ohledem na jeho ekonomickou vyspělost a vstřícný přístup k udržitelnosti. Ta je pro nás důležitým tématem, proto využíváme k dopravě pouze elektromobily a prosazujeme principy sdílené logistiky,“ říká Ladislav Janckulík, zakladatel logistického start-upu Bevy.city.

Logistická společnost Bevy.city vznikla v polovině roku 2021 a za necelé dva roky působení na českém trhu rozšířila svůj vozový park ze 4 elektrických vozidel na více než 80 a získala řadu významných zákazníků včetně největších hráčů na trhu. V rámci České republiky působí v Praze a blízkém okolí.

Bevy.city už od začátku svého působení nastavuje procesy a systémy ve firmě tak, aby byly aplikovatelné celosvětově, a český start-up se tak mohl stát úspěšnou mezinárodní společností. Do budoucna má ambici rozšířit se do dalších německých měst i jiných evropských zemí.

Každý trh má svá specifika a výzvy, se kterými je třeba se vypořádat, ať už administrativní, dopravní nebo ekonomické. Věříme ale, že díky našemu analytickému přístupu a bohatým zkušenostem v oboru se nám podaří šířit naši vizi udržitelné logistiky po Praze i do dalších evropských metropolí,“ shrnuje vizi Bevy.city Ladislav Janckulík.

Bevy.city je unikátním českým start-upem v oblasti kurýrních služeb. Je jedinou doručovací společností na českém trhu, která využívá k dopravě zásilek pouze elektromobily. Specializuje se na B2B zákazníky, kterým flexibilně pomáhá navýšit kapacitu při doručovacích špičkách. Bevy.city funguje v současné době v Praze a okolí a mezi její zákazníky patří například Rohlík.cz, Zásilkovna, Liftago, Country Life, NutritionPro, Yes Krabičky nebo Sfood. 

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář