Cena elektromobilu DS 3 Crossback E-Tense začíná v Česku na 995 000 Kč

Cena elektromobilu s dojezdem 320 km v České republice začíná na za 995 000 Kč ve verzi výbavy So Chic nebo na 1 075 000 Kč ve verzi Grand Chic.

Bezemisní čistý elektromobil s dojezdem 320 km. To je novinka DS 3 Crossback E-Tense.
foto: DS Automobiles

Elektromobil DS 3 Crossback E-Tense je postaven na inovativní „multi-energy“ platformě CMP skupiny PSA, která je vhodná pro různé druhy pohonů, a nabízí stejnou eleganci a stejný mimořádný komfort jako ostatní vozy značky DS Automobiles, k nimž přidává výhody elektrické technologie E-Tense, která vedla i k vítězství ve Formuli E.

DS 3 Crossback E-Tense s elektromotorem o výkonu 100 kW a baterií o kapacitě 50 kWh poskytuje dojezd 320 km podle normy WLTP (430 km NEDC), baterii lze u dobíjecí stanice 100 kW dobít na 80 % kapacity za pouhých 30 minut.

DS 3 Crossback E-Tense je první 100% elektrický prémiový vůz segmentu B-SUV. Model DS 3 CROSSBACK E-TENSE je na trhu od roku 2019. Na rozdíl od jiných současných automobilů je vůz DS 3 Crossback E-Tense postaven na platformě navržené tak, aby byla stejně účinná jak pro spalovací motory, tak pro uspořádání elektromotor/baterie.

Tato konfigurace představuje novou kapitolu v automobilovém odvětví, kdy nahrazuje elektromobily na nevhodných platformách, kde baterie zabírají místo v kabině nebo v zavazadlovém prostoru, současně je zcela jiná než u výhradně elektrických vozů se základním vybavením a spartánským komfortem.

DS 3 Crossback E-Tense ve 100% elektrické verzi nabízí matně chromovanou masku chladiče DS Wings, šedočernou mřížku sání, podpis E-Tense a také specifický zadní nárazník. V nabídce jsou exkluzivní 18″ hliníková kola Kyoto a nový odstín karoserie Cristal Pearl.

DS 3 Crossback E-Tense poskytuje díky svým rozměrům pět plnohodnotných míst, délka vozu je 412 cm, objem zavazadlového prostoru zůstává 350 l a patří tak mezi nejlepší ve své třídě. Baterie má záruku 8 let nebo 160 000 km se zbývající kapacitou 70 %.

Dojezd 320 kilometrů podle normy WLTP (430 km podle metodiky NEDC) je maximalizován díky zkušenostem získaným ve Formuli E, pokud jde o regenerativní brzdění a použití tepelného čerpadla.

Tepelná regulace cirkulací kapaliny spojená s chladicím okruhem kabiny umožňuje rychlé dobíjení, optimalizovaný dojezd a vyšší životnost baterie. K vyššímu dojezdu rovněž přispívá účinné řešení vytápění a udržování baterie na optimální provozní teplotě, a to i za chladného počasí

Elektromobil DS 3 Crossback E-Tense s motorem 100 kW/260 Nm a baterií 50 kWh se přes domácí Wall box nabije na 100 % za 5 hodin a na rychlém terminálu 100 kW na 80 % za 30 minut. Dojezd je 320 km WLTP nebo 430 km NEDC. Liší se podle podmínek provozu a stylu řízení.

DS 3 Crossback E-Tense ve verzi interiéru Opéra nabízí interiér v kůži Nappa Art se sedadly z pěny s vysokou hustotou. Prvotřídní akustické provedení zajišťuje výjimečný komfort a zvukovou izolaci.

Dalším přínosem je mnoho nových prvků výbavy pro autonomní řízení 2. úrovně DS Drive Assist, světlomety DS Matrix LED Vision nové generace nebo výsuvné kliky dveří, které se díky hands-free přístupu a startování Proximity vysunou, jakmile se držitel klíče přiblíží k vozu.

Tři možné způsoby dobíjení:

• přes klasickou domácí zásuvku (trvá více jak 24 hod do úplného dobití; pro běžných 50 km denního nájezdu se nabije za 5 hodin) nebo pro úplné nabití během 16 hodin přes zesílenou zásuvku pomocí kabelu, který je dodáván společně s vozem;

• přes Wall Box: úplné nabití za 5 hodin 15 minut v případě třífázového napětí (11 kW) nebo za 8 hodin v případě jednofázového napětí (7,4 kW); kabel je taktéž součástí výbavy vozu

• přes veřejnou rychlodobíjecí stanici: regulace teploty baterie umožňuje použít
nabíječky 100 kW a dosáhnout dobití na 80 % během 30 minut.

DS 3 Crossback E-TENSE nabízí tři režimy řízení:

• eko: pro optimalizaci dojezdu,
• normal: pro optimální komfort při každodenním používání,
• sport: prioritou je zážitek z jízdy, maximální výkon a točivý moment
(zrychlení z 0 na 100 km/h za 9 s).

K dispozici jsou rovněž dva režimy brzdění prostřednictvím voliče jízdních režimů
s příslušným typem regenerace baterie (rekuperace energie):

• mírný, pro pocity blížící se používání vozu se spalovacím motorem;
• vyšší, prostřednictvím voliče v poloze Brake.

Prostor v kabině i objem zavazadlového prostoru jsou stejné jako u verze se spalovacím motorem. Baterie o objemu 220 l jsou umístěny pod podlahou vozu.

tisková zpráva

58 Comments on “Cena elektromobilu DS 3 Crossback E-Tense začíná v Česku na 995 000 Kč”

 1. Nevypadá úplně špatně, ale cena je zkreslená spoustou
  Nevypadá úplně špatně, ale cena je zkreslená spoustou placených doplňků a technologií, takže v základu Chic je to silně ořezané. Pokud se zvolí LED svícení, navigace autoparkování, 3f nabíječka atd. pak se cena ocitne rázem na skoro 1.2 mil. Lépe mi vychází Peugeot 2008, který je delší větší kufr a více místa a cenově o 100 tis. níže. Obě jmenované auta mají prakticky shodné parametry baterie, dojezdu a nabíjení.

 2. Není to tak špatné,cena je docela mastná,ale ve srovnání
  Není to tak špatné,cena je docela mastná,ale ve srovnání s něčím co se podle mne,srovnávat dá, např:

  LexusUX 200 BUSINESS EDITION 900 000 Kč

  Pro mé použití,zbytečně luxusní,Dacie nebo Suzuki je to co bych rád viděl v BEV provedení za cenu do 600 t.
  Jde hlavně o 4×4 a také u tohoto druhu aut platí,že mají nízký denní nájezd.Za mne by 200 km v zimě byl dokonalost sama!
  Na dovolenou si vyjedu s Navarou,alespoň se nemusím rozhodovat co vzít a co se již nevejde,klidně odvezu 3 kola, nafukovací loď a proviant dle libosti 🙂

        1. Nastuduj si bratry Kreisly co zůstali v Rakousku. 😉
         Nastuduj si bratry Kreisly co zůstali v Rakousku. 😉

        2. Také pěkná muzika!
         Já již pár krát tvrdil,že není

         Také pěkná muzika!
         Já již pár krát tvrdil,že není nutno zásadně vyrábět pouze nové BEV,je spousta aut,které jde předělat na elektro!To je prostor,který by chtělo využít,zkusím se zorientovat v cenách za přestavbu.Asi u Kreislů s mou peněženkou nezazářím,ale zajímá mne to!

  1. Nedokoukal jsem do konce. Co me vic zdesilo, je palubovka toho
   Nedokoukal jsem do konce. Co me vic zdesilo, je palubovka toho medaku. Vypada to jako by do auta z 80tych let pridelali digitalni instrumenty. To vypada hrozne. Kdo tomu rika premium, tomu nerozumim. Zlaty tablet v Tesle, to je jine kaficko. To je rozdil jako u pracovniho stolu s PC a krabicemi s disketami a nebo All-in-one PC v plochem displeji a bez kramu kolem.

    1. Palubka v TM3 vypada podle meho nadherne uklizena. Zadne
     Palubka v TM3 vypada podle meho nadherne uklizena. Zadne zbytecne cudliky rozesete po vsech moznych plochach. Behem jizdy neni ani potreba neco na displeji nastavovat. A ty uplne nejzakladnejsi veci maji na dolnim okraji displeje permanentni „tlacitka“. V EV urcite neni treba otackomer, tlakomer oleje, teplota chladici kapaliny a vsechny ostatni nesmysly ze spalovaku. Pokud by vam chybely, muzete si palubku polepit nalekpama s budiky.

  1. V takovem pripade by mel dostat Darwinovu cenu. Kazda
   V takovem pripade by mel dostat Darwinovu cenu. Kazda pojistovna by mu ukazala dlouhy noc, kdyby klient rekl, ze nebezpecnou situaci uz jednou zazil a opakovane vyvolal zbytecne riziko. Takovy lide jsou uplne zbytecny. Clovek ma rozum a kdo ho nepouzije, nemusi pak brecet.

   1. No jesi to tak bylo, tak snad postradal pud sebezachovy.
    No jesi to tak bylo, tak snad postradal pud sebezachovy. Myslel jsem si ze treba omdlel ale vypada to ze byl naopak docela aktivne zamestnan (hranim hry). Ja bych tohle nikdy neudelal ani kdybych ty predchozi problemy nemel. Stale to jeste neni FSD. Ani nahodou. Zbytecne zmarenyho zivota taty od rodiny je mi samozrejme lito.

     1. Technika i lidé selhávají. První povinností řidiče je
      Technika i lidé selhávají. První povinností řidiče je předjímat možné problémy a nespoléhat že vždy všechno zafunguje bezpečně. Ignorantskej přístup že to není moje starost je vstupenka na krchov pro řidiče i pro ty které stáhne sebou. To že býl pán inženýr z Applu ale klidně si 18 minut ignoroval varování auta a ještě u toho mastil hru na telefonu vypovídá o velmi nebezpečný ignoraci systému auta a závažném porušení základních bezpečnostních principů dopravy na veřejných komunikacích.

 3. off
  Kostarika bude údajně už příští rok 2021 uhlíkově

  off
  Kostarika bude údajně už příští rok 2021 uhlíkově neutrální, předstihne tak o desítky let ostatní státy.
  https://www.youtube.com/watch?v=RoniwU01xPw&feature=emb_title

  Stát, který nemá žádné nerostné bohatství zrušil v roce 1948 armádu a investuje do lidí a do vzdělání. Zdravotnictví maj zdarma. Lidé žijí déle než v USA. 70 % energie spolkne doprava a vytvoří asi 2/3 emisí. Chtějí mít až 30 % dopravy na elektřinu. 99 % elektřiny je z obnovitelných zdrojů. Zabránili odlesňování a 55 % plochy sátu je zalesněno, 1/4 plochy státu je rezervace. Naopak zalesňují a tím snižují CO2 bilanci.

    1. Tesla má síť SC a po té se dá zvládnout někam
     Tesla má síť SC a po té se dá zvládnout někam dojet…
     TOhle ještě bude bottle neck elektromobility – najít kdy už je baterka rozumě použitelná a kdy ještě není fakt drahá a těžko dostupná. Zatím to vidím kompromisně ala Tesla 3, kdy s pomocí SC už jde i nějak jezdit. Malobaterkáče pak musí být extrémně levné, aby mohly být druhý autem do rodiny, jinak jsou nesmyslem pro fandy a technologické nadšence

 4. Nahrazuje elektromobily na nevhodných platformách, kde
  Nahrazuje elektromobily na nevhodných platformách, kde baterie zabírají místo v kabině nebo v zavazadlovém prostoru.
  objem zavazadlového prostoru zůstává 350 l a patří tak mezi nejlepší ve své třídě.

  Hmm 350l je průměr a žádný nejlepší. E-golf je sice o 13cm delší, ale je nižší a má 341l.
  Tak mi nepřijde že by to byl zázrak proti nevhodné platformě.

  1. To ano ale v zime to da na dalnici 260km? To je u auta za
   To ano ale v zime to da na dalnici 260km? To je u auta za takovou rachu dost zoufalej udaj. Uz se tesim az tomu Bjorn natrhne zadek.

   Dojezd 320 kilometrů podle normy WLTP (430 km podle metodiky NEDC) je maximalizován díky zkušenostem získaným ve Formuli E, pokud jde o regenerativní brzdění a použití tepelného čerpadla.

   Ty PR kydy jsou sileny. Porad je to malej dojezd i kdyby to byla kosmicka technologie.

   1. Tak beru v potaz to co je na trhu. S Teslou to nesrovnávám,
    Tak beru v potaz to co je na trhu. S Teslou to nesrovnávám, ta je o třídu jinde, ale je tam i cenový rozdíl. PRo lidi co chtějí jezdit klasickou denní porci kilovmetrů tj. max 100-200km za den, troufám si tvrdit, že minimálně polovina lidí běžně víc nenajezdí je to dostatečné. A ti měli do dneška na výběr jen malé BMW i3, Nissan leaf, případně Ioniq, tak teď si můžou vybrat polupární malý crossover. Jestli tam frantíci neudělali nějaký průšvih typu přehřívání baterie, nebo je dojezd opravdu jen na papíře, tak pro spoustu lidí je to další možnost co si vybrat. A tlak na cenu bude samozřejmě čím dál větší (hlavně jestli někdy dorazí třeba ID.3 a další).

     1. Tak asi je potřeba porovnávat ceníkové ceny ne ?
      Ioniq EV

      Tak asi je potřeba porovnávat ceníkové ceny ne ?
      Ioniq EV Future 899.999,- CZK
      Ioniq EV ultimate 1.049.990,- CZK

      To, že se pak v průběhu roku jde dostat s cenou o třetinu níž na nějakou předváděčku nebo fleetovou slevu je jiná a i sem to zmiňoval v úvodním příspěvku, toté bude předpokládám fungovat u DS 3.
      Tím nechci nijak obhajovat vysokou cenu, jen si myslím, že čím více značek a modelů, tím lépe.

  2. Jaka konkurence? Do milionu uz mate aut dost, i3 uz nebude.
   Jaka konkurence? Do milionu uz mate aut dost, i3 uz nebude. Mate Skodovku, Ioniq, Leaf, Peugeot, Fiat. Vsechno stejne mrdky s malym dojezdem, ktere po sedmi osmi letech budou mit baterku na 70% a budou neprodejne. Na co potrebujete dalsi konkurenci, cena za nove auto dolu nepujde.

Napsat komentář