Cardino, trh s ojetými elektromobily, získává velkou investici

Cardino, průkopník na trhu s ojetými elektromobily, oznámilo úspěšné kolo počátečního financování ve výši téměř 100 milionů korun, za kterým stojí německý fond Point Nine. Financování podpořila řada významných andělských investorských platforem, včetně fondu hráče F1 Rosberg Ventures, českého DEPO Ventures, Vinted.com, Bolt, HomeToGo, Dance, HeyJobs nebo Sequoia Capital.

Nico Rosberg z Rosberg Ventures, bývalý pilot formule 1 a mistr světa z roku 2016, se podělil o své nadšení: „Budoucnost automobilů je elektrická. K tomu potřebujeme udržitelný trh s ojetými vozy. Henrik, Lukasz a celý tým Cardino odvádějí se svou platformou průkopnickou práci. Cardino je efektivní a transparentní a nastavuje nové standardy pro celé odvětví. Proto jsem rád, že mohu tuto misi podpořit jako investor.“

„Společnost Cardino se snaží revolučním způsobem změnit trh s ojetými elektromobily díky svému přístupu, který je zaměřen především na digitální technologie, a tím zajistit, aby byl celý proces pro prodejce a dealery pohodlný a efektivní,“ zmiňují zakladatelé Cardina Henrik Sachs a Lukasz Pajak.

Významná investice v hodnotě 98,660 milionu korun ukazuje na důvěru trhu v inovativní obchodní model společnosti a její dynamický růst. Cardino dosáhlo v prvním čtvrtletí roku 2024 téměř 50% mezičtvrtletního růstu a jeho roční hrubá hodnota zboží (GMV) se vyšplhala na 100 milionů eur.

Tato čísla podtrhují pozici společnosti Cardino jako průkopníka v rychle se vyvíjejícím prostředí přeprodeje elektrických vozidel. Cardino umožňuje prodej ojetých elektromobilů prostřednictvím digitální platformy a využívá přitom síť ověřených prodejců po celé Evropě. 

Mezi investory Cardina patří také tuzemské DEPO Ventures. „Vstupovali jsme do Cardina, když mělo ještě hodně malou trakci (prodaných cca 25 aut), ale bylo nám hned jasné, že je to trh, který bude růst velmi rychle a zároveň ještě není obsazen. Navíc na sebe může nabalovat spoustu dalších produktů a služeb, takže potenciál má téměř bezlimitní. Když jsme tohle vše dali dohromady se zakladateli, kteří se vzájemně skvěle doplňují nejen svými zkušenostmi, ale i svými osobnostmi a kompetencemi, byla to jasná volba,“ komentuje investici Jan Krahulík, partner andělských fondů DEPO Ventures, v jehož portfoliu se Cardino nachází.

Dovoz elektromobilu odkudkoli z Evropy před zákazníkův dům

Soukromí prodejci mají k dispozici bezplatný proces s 80% pravděpodobností, že obdrží závaznou nabídku do 72 hodin od zveřejnění své nabídky. Společnost spravuje všechny aspekty transakce, od doplňkového ocenění na základě tržních dat v reálném čase až po zajištění logistiky, vyzvednutí vozidla a zpracování plateb. Vozidlo je vyzvednuto do sedmi dnů a doručeno kamkoli po celé Evropě, aniž prodávající nebo kupující musejí opustit domov. 

Největší hodnotu pro prodejce představuje snadný přístup k dodávkám z různých trhů a vysoká kvalita vozů s nízkým počtem najetých kilometrů a bez poškození. Společnost Cardino prověřuje prodejce a kontroluje stav vozidel, jejich historii a zprávy o stavu baterií tak, aby zákazníkovi zprostředkovala transparentní informace o jejich kvalitě. Platforma poskytuje komplexní profily vozidel a umožňuje přímou nabídku, čímž zjednodušuje proces nákupu, vytváří konkurenční ceny pro kupující a propojuje prodejce a kupující z různých trhů.

Společnost Cardino svoje služby dále rozšiřuje po celé Evropě, přičemž stále platí její závazek k inovacím a udržitelnosti v automobilovém odvětví. Další plány pro rok 2024 zahrnují rozšíření spotřebitelských služeb do Rakouska a Francie na straně prodávajícího a vylepšení funkcí platformy, jako je zavedení vlastní online kontroly stavu baterie na straně kupujícího. 

Společnost Cardino byla založena v Berlíně v roce 2022 s vizí revoluce na trhu s ojetými elektromobily. Jejím cílem je odstranit všechny zbytečné obtíže při nákupu a prodeji automobilů pro kupující i prodejce ojetých automobilů.

Chce propojit prodejce a kupující v celé Evropě a zajistit, aby ojeté elektromobily našly nové majitele za férové ceny prostřednictvím hladkého digitálního procesu. 

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář