Bridgestone vyvinul první terénní pneumatiky run-flat na světě

Po spolupráci s Lamborghini na modelech Huracán STO, EVO a Tecnica byl Bridgestone vybrán jako exkluzivní partner pro pneumatiky první terénní varianty modelu Lamborghini Huracán s označením Sterrato.

Bridgestone byl vybrán jako jediný a exkluzivní partner pro pneumatiky nového modelu Lamborghini Huracán Sterrato. Pro první terénní supersportovní automobil na světě vybavený motorem V10 a pohonem všech kol bude Bridgestone dodávat terénní a zimní pneumatiky

Nová pneumatika Bridgestone Dueler All-Terrain AT002 se specifickou konstrukcí splňující jedinečné technické požadavky modelu Lamborghini Huracán Sterrato nabízí řidičům maximální výkony na silnici i v terénu. Bridgestone na zakázku vyvinul speciální polymery, dezény a technologie, které posouvají všestranné schopnosti modelu Huracán Sterrato na ještě vyšší úroveň a maximalizují potěšení z řízení tohoto supersportovního vozu na asfaltovém povrchu i mimo zpevněné cesty.

Na míru vyvinuté pneumatiky Bridgestone Dueler All-Terrain AT002 se dodávají výhradně pro Lamborghini Huracán Sterrato. Nová terénní pneumatika Bridgestone pro kola supersportovních vozů s velkým průměrem ráfku poskytuje stejně jako nově představený supersportovní model pro jízdu na jakémkoli povrchu několik jedinečných prvků.

Bridgestone Dueler All-Terrain AT002 je historicky první terénní pneumatikou pro supersportovní vozy vybavenou technologií run-flat (RFT). Řidič díky tomu může pokračovat v jízdě po průrazu pneumatiky – s nulovým tlakem tak může ujet vzdálenost 80 km rychlostí 80 km/h. Technologie RFT dodá řidičům při řízení tohoto terénního supersportovního vozu jedinečný pocit jistoty na všech druzích silnic a cest.

Neuvěřitelné výkony v jakémkoli terénu

Pneumatika Bridgestone Dueler All-Terrain AT002, vyvinutá a vyráběná v Evropě, má nové složení směsi, které optimalizuje adhezi. V hluboké šotolině a blátě je zvýšená přilnavost díky specifické ramenní oblasti. Optimalizován byl také dezén běhounu pneumatiky Bridgestone Dueler All-Terrain AT002, který zajišťuje nejlepší možnou ovladatelnost a provozní vlastnosti ve vysokých rychlostech bez kompromisů přilnavosti v terénu. 

Steven De Bock, viceprezident společnosti Bridgestone EMIA odpovědný za divizi pneumatik pro náhradní spotřebu a originální výbavu, k tomu uvedl: „Bridgestone vytvořil na zakázku pneumatiku Dueler All-Terrain AT002, která dokonale završuje koncept vozu Lamborghini Huracán Sterrato vhodného pro jízdu vysokými rychlostmi v jakémkoli terénu. Vytvořili jsme pneumatiku, která je stejně způsobilá k rychlé jízdě na asfaltu jako k překonávání terénních úseků. Přitom poskytuje stabilitu ve vysokých rychlostech a terénní schopnosti, díky nimž si poradí se zcela odlišnými výzvami blátivého či šotolinového povrchu i náročného terénu.“ 

Speciálně zkonstruované pneumatiky Bridgestone Dueler All-Terrain AT002 jsou k dispozici ve dvou rozměrech: 235/40 ZR 19 (96Y) XL RFT pro přední kola a 285/40 ZR 19 (107Y) XL RFT pro zadní kola. Pro model Lamborghini Huracán Sterrato bude jako příslušenství nabízena také zimní pneumatika Bridgestone Blizzak LM005 v rozměrech 235/40 R 19 96Y XL a 285/40 R 19 107Y XL.

zdroj: tisková zpráva, foto: Bridgestone

6 komentářů u “Bridgestone vyvinul první terénní pneumatiky run-flat na světě”

Napsat komentář