Bridgestone Europe kupuje TomTom Telematics za 910 mil. eur

TomTom Telematics, obchodní jednotka společnosti TomTom, je evropským lídrem v oblasti digitálních řešení pro vozové parky s rozsáhlou datovou platformou.

Bridgestone Europe NV/SA („Bridgestone“), dceřiná společnost společnosti Bridgestone Corporation v regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika), uzavřela se společností TomTom smlouvu o převzetí její telematické divize za 910 milionů EUR.
foto: Bridgestone

Nová obchodní transakce vytvoří v regionu EMEA vedoucího poskytovatele řešení pro vozové parky schopného zavádět nové digitální obchodní modely pro mobilitu firem, podnikatelů i spotřebitelů

Na základě uzavřené transakce dojde ke spojení největší společnosti na světě pro výrobu pneumatik a gumárenských produktů s největším poskytovatelem digitálních řešení pro vozové parky na světě v Evropě. Vznikne tak nejrozsáhlejší datová platforma pro síťově propojená vozidla.

TomTom Telematics urychlí pokrok společnosti Bridgestone na cestě k vedoucímu postavení v oblasti řešení pro mobilitu v tomto regionu. Spojení nabídek obou společností umožní společnosti Bridgestone poskytovat pneumatiky a řešení pro mobilitu ještě širšímu okruhu zákazníků.

Přístup k datům navíc umožní společnosti Bridgestone optimalizovat virtuální vývoj a testování pneumatik a také realizovat inovace na základě síťového propojení pneumatik s výhodami pro všechny zákazníky včetně výrobců vozidel.

Nové sociální, ekonomické a technologické megatrendy urychlují změny v automobilovém průmyslu. Budoucí vozidla budou síťově propojená, autonomní, sdílená a elektrická. Bridgestone v tomto kontextu zařadil digitální řešení pro mobilitu a vozové parky mezi své strategické priority.

K tomu přispívá také rostoucí význam vozových parků na úkor individuálně vlastněných vozidel pro přepravu osob a zboží. Rostoucí poptávka po přepravních službách klade na majitele a manažery vozových parků stále přísnější požadavky ohledně maximalizace produktivity a minimalizace celkových nákladů (TCO).

Bridgestone navazuje touto investicí na své dosavadní aktivity zaměřené na posilování své pozice v oblasti digitálních služeb v regionu EMEA. Společnost konkrétně vybudovala systém pro sběr dat ze senzorů, datových platforem a analytických systémů. Na základě toho uvedla na trh řadu digitálních řešení a aplikací, mezi něž patří například Tirematics, Mobox, FleetPulse a Bridgestone Connect.

TomTom Telematics patří mezi nejúspěšnější společnosti v odvětví, které vykazuje dvouciferný růst. Pro Bridgestone má velký strategický význam, protože její služby využívá již 860 000 vozidel, z nichž jsou více než dvě třetiny užitková vozidla, a tento počet neustále roste.

TomTom Telematics používá specifickou strategii pro uvádění nových služeb na trh a nabízí prémiové digitální služby, jako je WebFleet nebo NextFleet. Spolehlivé základní technologie, založené na analýze dat, jsou propojeny s otevřenou, rozšiřitelnou a zabezpečenou cloudovou platformou, která zpracovává v průměru více než 800 milionů lokalizací GPS, 3,3 milionu jízd a 200 milionů příchozích zpráv za den.

tisková zpráva

4 Comments on “Bridgestone Europe kupuje TomTom Telematics za 910 mil. eur”

 1. off
  Australský sítě se hroutí pod brutálnímy 47 C vedry

  off

  Australský sítě se hroutí pod brutálnímy 47 C vedry kdy 3 uhelný elektrárny selhaly díky náporu klimatizací. Energetiku jižní Austrálie drží při životě 44 % OZE z větrníků a fotovoltaiky. Čím jiným bojovat proti vedru než energií ze slunce?

  Grid held together by solar, load management, as coal fails in heat
  https://reneweconomy.com.au/grid-held-together-by-solar-load-management-as-coal-fails-in-heat-18324/

  1. Jižní Austrálie je specifická zahraničními j“elitami“
   Jižní Austrálie je specifická zahraničními j“elitami“ podporovaná testovací oblast s pokusným obyvatelstvem tím, že je tak extrémně rudozelená s obřími dodacemi umožňujícími dlouhodobě provozovat jen OZE, že tam nepustili ani nové plynaře (i když mají místní, nebo možná právě proto, a tak tam nezasáhli s úplatky globální plynaři), a uhelky tam prostě bez investic na údržbu nechávají dožívat dokud se v provozu nerozpadnou.

  2. Proti vedru funguje rovněž dobře izolace. Například
   Proti vedru funguje rovněž dobře izolace. Například izolace z polystyrenu. Výbornou věcí jsou stromy viz foto Berlína.
   Určitě by se našlo pár nápadů na zelené střechy, nebo bílé fasády a i bílé střechy. Určitě by doma pomohla rekuperace vzduchu se zemním kolektorem. Jenže kdo dnes staví nový dům a přemýšlí o tom už při realizaci?

   Momentálně je v Austrálii horko i klokanům.

   To je fakt.

Napsat komentář