BMW začíná v Lipsku vyrábět nový plug-in hybrid i8 Roadster

Lipská továrna BMW začala vyrábět jak novou verzi BMW i8 Coupé, tak především zcela nové BMW i8 Roadster. Mohou se pochlubit třeba větší baterií.

Výroba nové verze plug-in hybridu BMW i8 se právě rozjela v továrně BMW v Lipsku.
foto: BMW

Továrna BMW v Lipsku byla otevřena teprve v roce 2005. Dnes tam pracuje 5200 lidí. Kromě elektromobilu BMW i3 a plug-in hybridu BMW i8 se tam vyrábí např. také BMW řady 1 a 2.

Nová verze BMW i8 se dočkala zvětšení baterie z 7,1 kWh na 11,6 kWh (9,4 kWh využitelných). Díky tomu stoupl čistě elektrický dojezd NEDC na 55 km (u verze Coupé) a 53 km (Roadster).

Továrna v Lipsku denně vyrobí celkem 130 vozů řady i. Nové BMW i8 Coupé a BMW i8 Roadster bude v prodeji od letošního května.

tisková zpráva

30 Comments on “BMW začíná v Lipsku vyrábět nový plug-in hybrid i8 Roadster”

 1. Podle amerického Úřadu pro energetické informace (EIA) má
  Podle amerického Úřadu pro energetické informace (EIA) má Saúdská Arábie druhé největší odhadované zásoby ropy na světě, které mají při současném tempu těžby stačit na dalších 90 let a podle odhadů se ve zhruba 85 % ropných polí ještě ani nezačalo těžit…. ;)))))

  investicniweb.cz/jak-chuda-poustni-zeme-k-ropnemu-stesti-prisla/

  1. Tak jasně konzervativní známé zásoby fosilních paliv
   Tak jasně konzervativní známé zásoby fosilních paliv byli i při jen středních cenách těžení 50 let nafta, 100 let plyn a hodně přez 200 let uhlí.
   A ekonomicky výhodné napájení elektroaut pro běžné lidi dlouho jen v EU a Číně, kde je obří zdanění benzínu.

      1. Vody je na zeměkouli dost. Akorát díky lidské blbosti je
       Vody je na zeměkouli dost. Akorát díky lidské blbosti je jinde než potřebujeme. S vodou je to stejné jako s ropou. Debilní lidstvo to bude řešit až když půjde do tuhého a do té doby je nikdo a nic nedonutí.
       Já za sebe mohu říct, že mám vlastní studnu, dům se zelenou střechou, přírodní koupací jezírko. Na pozemku nemám žádnou neprodyšnou zpevněnou plochu a veškerá dešťová voda se mi vsakuje.

        1. A dostane za pouhých 4,- Kč poloplášťovou střelu s
         A dostane za pouhých 4,- Kč poloplášťovou střelu s měkkým hrotem, jejíž jádro je olověné, přičemž jeho přední část není chráněna a při nárazu na cíl se deformuje do hřibovitého tvaru, který zajistí rychlý přenos kinetické energie s nízkou odrazivostí. 🙂 https://zbrane.subrt.cz/strela-38-special-sp-10-25g/
         Protože jsme historií poučeni, že to špatně končí: „Dobrý den teta, nemáte prosím sklenici vody? Mám takový hlad, že bych u Vás i přespal.“
         Neboli známé „Jsem váš strýc Baloun, mám vás všechny rád a budu u vás žít.“ http://jan.patera.name/old_www/povidky/s21.htm
         Odtud jako čtenáři klasiky dávno víme, že v rodině musí býti vždy někdo vyšší, než strýc Baloun, aby nastolil rovnováhu a vystrnadil přivandrovalce. A tak to i bude.

        2. Tak v hlubokém vnitrozemí to může být nějaký problém,
         Tak v hlubokém vnitrozemí to může být nějaký problém, ale všude jinde se s dostupnou energií bude jednoduše měnit na pitnou voda mořská, v bohatší Arábii už tak zvládají napájet celá města dnes.

        3. Ta technologie jednoduchá není a už vůbec ne levná. Voda
         Ta technologie jednoduchá není a už vůbec ne levná. Voda se dá získávat různým způsobem, ale problém je, že jsou země na jih od nás, kde tvrdě pracují víceméně jenom běloši. Pak hrozí že se jednoho dne seberou desítky milionů lidí a řeknou si, že se podívají třeba do Evropy.

        4. tak pořád je větší užitek z odsolovací jednotky co
         tak pořád je větší užitek z odsolovací jednotky co vyrábí z mořské vody pitnou vodu než z jednoho zasranýho tanku, bojového letadla, helikoptéry apod užitečných věcí ale vykládejte to hlavounům co rozhodují o vývoji na Zemi…..

 2. OFF
  Teď už je hezky vidět, jak Tesla 3 ukrajuje počty

  OFF
  Teď už je hezky vidět, jak Tesla 3 ukrajuje počty prodaných kusů Tesla S a X a to je TM3 výroba na 1/4 předpokládané produkce.

  Leden 2018 Tesla X+S 1500 ks
  Únor 2018 Tesla X+S 2000 ks
  Leden 2017 Tesla x+S 1650 ks
  Únor 2017 Tesla X+S 2550 ks

    1. Ani náhodou nechce většina lidí světa jezdit po
     Ani náhodou nechce většina lidí světa jezdit po běžných silnicích v nelícující nápodobě smartphonu.
     Než TM3 bych mnohem raději nejnovější e-Golf s normálním ovládáním i náhradními díly, i kdyby byli za stejnou cenu.

        1. Ve videu „ukaz karu“ myslim rikal 40k
         Ve videu „ukaz karu“ myslim rikal 40k

        2. Tak to neviem, mna vyšli všetky štyri 15k Kč. A to neboli
         Tak to neviem, mna vyšli všetky štyri 15k Kč. A to neboli žiadne šmejdy. Takže žiadna tŕagedia sa nekoná:-)

        3. Tak to ma 21, zbytocny luxus, väcsia spotreba a na nase cesty
         Tak to ma 21, zbytocny luxus, väcsia spotreba a na nase cesty nepohodlné. Ja mam 19 a staci.

        4. přesně tak, poctivý Mišáci co po sjetí vrchní vrstvy
         přesně tak, poctivý Mišáci co po sjetí vrchní vrstvy nenarazíš na šmejdskou vrstvu ale jsou z dobrý gumy po celou svou tloustku přesně jak říkal šéf Michelinu, me vydrželi 5 let a 50.000 km za 2,5 kus takže si to soudruzi spočítejte jak vás s jinou havětí zas a jenom natahovágn :))

Napsat komentář