BMW prodalo za šest let přes 165 000 elektromobilů BMW i3, prodlužuje záruku

Elektromobil BMW i3 má za sebou už tři podstatné upgrady kapacity baterie a před sebou ještě minimálně čtyři roky života. Prodalo se ho už 165 000 kusů.

Výroba elektromobilů BMW i3 v lipské továrně.
foto: BMW

Elektromobil BMW i3 byl na trh uveden v roce 2013. Ve výrobě zůstane minimálně do roku 2024. Vyrábí se v renovované ekologické továrně BMW v Lipsku.

Někteří dlouholetí majitelé už s těmito elektromobily najeli přes 200 000 km, výjimečně dokonce přes 270 000 km. To je případ řidiče Helmuta Neumanna ze Severního Porýní-Vestfálska.

Od roku 2014 jezdí s BMW i3 (22 kWh/60 Ah) a se svým autem podniká výlety do Alp nebo Berlína. Pochvaluje si zejména ekonomiku provozu, průměrnou spotřebu má 13 kWh/100 km a za 100 km dá asi 3,90 eur (97,5 Kč). Dosud také nemusel měnit brzdové destičky.

I díky takovým zkušenostem se automobilka BMW rozhodla od nového roku prodloužit v Evropě záruku na baterii na 8 let/160 000 km (původně bylo 100 000 km). V už tato záruka platí.

tisková zpráva

63 Comments on “BMW prodalo za šest let přes 165 000 elektromobilů BMW i3, prodlužuje záruku”

 1. já nevím kde jsou ty tři významné upgrady co se píše v
  já nevím kde jsou ty tři významné upgrady co se píše v článku ? já vím jen od dvou

  prvni….2.pol 2016 60Ah => 94Ah
  druhy….konec 2018 94Ah => 120Ah

  proslýchá se že na přelomu 20/21 přijde třetí s kapacitou baterie 52-55 kWh

  1. Letiště v Dubaji je pod vodou páč už několik dní
   Letiště v Dubaji je pod vodou páč už několik dní vydatně prší a kvůli chybějící kanalizaci se v ulicích vytvořila vodní plocha…

   https://www.extra.cz/letiste-v-dubaji-je-pod-vodou-s-navratem-do-cech-maji-problem-damy-z-3v1-i-leos-mares

   … a v čezku v lednu nejenže není sníh a ještě nebyla zima ale je jaro a 10 nad nulou 😉

   1. 09. 01. 2020 mi android asistent ponúkol „prežite znova
    09. 01. 2020 mi android asistent ponúkol „prežite znova tento deň“ a vytiahol fotografie spred roka – vtedy som od pol šiestej odhŕňal sneh napadlo ho cez pol metra. ďakujem, neprosím. kto sa chce guľovať, ohadzovať snehom, nech ide dontatier, užije si aj zápchy (v každom možnom význame slova)

   1. BMW bezesporu NE
    Katastrofa je mnohem horší než si my

    BMW bezesporu NE
    Katastrofa je mnohem horší než si my Evropané dovedeme jen představit Lehlo popelem už větší uzemí než je rozloha ČR
    Rozsáhlé Požáry jsou v Australii každý rok, ale díky jestě většímu suchu nehoři jen Trávní porost , ale i Stromy .
    Mnoho volně žijících zvířat se chrání tím že vyleze do koruny stromů kde je požár trávy neohrožuje Jenže když hoří i strom tak i to zvíře sežehnou plameny .
    Stejně jako Evropa je lemovaná ploty tak i v Australii jsou rozsáhlé pozemky (pastviny) oploceny. To je pro dobytek a volně žijící zvířata ve většině připadů nepřekonatelná překážka a zvížata nemají kam utéci a jsou v pasti kterou nejsou schopny překonat a zahynou už jenom tím že se otráví spolodinami z požáru.
    Situace vygradovala do takové výše .
    Někteří lživě tvrdí že Ekologové zakazovali preventývnímu vypalovaní suchých porostu které zamezují šiření požaru
    Australská ekocida
    https://www.ceskatelevize.cz/porady/10117034229-168-hodin/220452801100112/

    1. požiare boli, sú a budú. a najmä sú spojené (nepíše sa
     požiare boli, sú a budú. a najmä sú spojené (nepíše sa otvorene o tom) s vymieraním neprispôsobivých. viď pradávna afrika a rozširovanie „ľudského druhu“ do sveta.
     ps – tie ploty sú najmä proti králikom, viď detektívky

     3x Napoleon Bonaparte : Vdovy z Broome. Zlověstné kameny. Bony kupuje ženu / Arthur Upfield ; z angl. orig. prel. František Jungwirth

     väčšiezviera v nebezpečí taký plotprerazí …

 2. Roger Federer spoluprácuje s Credit Suisse kerá financuje
  Roger Federer spoluprácuje s Credit Suisse kerá financuje firmy investující do obchodu s fosilními palivy….

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/greto-jsi-prima-o-sve-sponzory-se-ale-postaram-sam-vzkazal-aktivistce-federer-86179

  tenisky, čutálysty, hokejky a podobnej póvl NEPODPORUJEME !!

  PS: a fiknho čežka 😉

   1. Ono to není úplně černobílé. Dokud byly mobilní sítě
    Ono to není úplně černobílé. Dokud byly mobilní sítě NSN (Nokia-Siemens Networks), furt se to opravovalo, rádia se měnily třeba 4 do měsíce v celém kraji. Teď, co je to všechno na Huawei, se na to ani nehrábne, co si pamatuju, tak jsme měnili tak 5 kusů do roka (a to se mění i třeba v případě podezření, které se nakonec neprokáže). Čína zkrátka funguje líp a nejen to – dokonce výrazně míň žere (tudíž se míň hřeje a musí se míň klimatizovat) a taky bude o dost levnější. On ten Číňan už není co býval dřív. Dnes funguje ve kvalitě, kterou si zákazník (Evropa) objedná. Když si objedná špičkovou kvalitu, dostane ji. Možná občas dostane i něco, co si neobjednal, ale taková už je Čína. 🙂

    1. A nebyl tam mezi NSN a Huawei i generační a technologický
     A nebyl tam mezi NSN a Huawei i generační a technologický rozdíl? S PLC Siemens (Simatic S7) máme v JÚS z hlediska spolehlivosti vesměs dobrou zkušenost. Jinak souhlas, že z Číny dostanu to, co si ujednám v zadání. Po všech stránkách.

        1. Ti netopýři jsou příroda, která se v Číně neřeší.
         Ti netopýři jsou příroda, která se v Číně neřeší. Ke škodě planety. Snad budou v DE postupovat racionálně. Spíš jsem zvědav na rychlost DE administrativy obecně.

        2. co má přednost?
         1) jedna netopýří kolonyje ?
         anebo
         2)

         co má přednost?
         1) jedna netopýří kolonyje ?
         anebo
         2) včasná likvidace autodebilismu ?? :))

        3. Nikdo neví, jestli v Německu Teslu vítají, nebo z ní
         Nikdo neví, jestli v Německu Teslu vítají, nebo z ní mají strach. Asi bych se nedivil, kdyby tam ty netopýry zavezla partička lidí z VW :-).

        4. Může být oboje, pokus sebou budou ouřadi mrskat a zelení
         Může být oboje, pokus sebou budou ouřadi mrskat a zelení ze sebe nenechají dělat nástroj něčích zájmů.

    1. Jarda má i maturitu. Sice si ji dodělal až někdy ve
     Jarda má i maturitu. Sice si ji dodělal až někdy ve třiceti, ale má ji:
     https://archiv.ihned.cz/c1-11434890-jagr-ma-maturitu-uspesne-za-sebou
     http://www.hybrid.cz/user/marek-0

     Nezáviď. Někdo se živí manuální prací, někdo duševní a někdo sportem, no… Pokud to všichni dělají poctivě (třeba bez dopingu), tak je to zcela v pořádku. I ty obří výdělky sportovců. Jsou to sice dost často polointeligenti, ale když jim někdo jiný za jejich úsilí dobrovolně platí, tak proč ne, že?

     1. :)) jo má ji 🙂 docela ftipnej rádobymudžáhedýn 🙂 a
      :)) jo má ji 🙂 docela ftipnej rádobymudžáhedýn 🙂 a nezáviďím mu, ho ho kritizuju páč jelikož si ty haldy prachů nahrabal i ze státního takže veřejně, tak díky zpravodajství izývolemůžu ;)) víš proč? nejezdí po kladně ftezle :))))))

   1. to je uprrr a irelevantí protože von je mnohem větší
    to je uprrr a irelevantí protože von je mnohem větší vosobnost než já a má tím pádem i mnohem větší socijální vodpovědnost dyž si tolik vod chudejch nahrabal a přitom je to pro svět furt jen ta zasr teniska sotva s výučákem žádnej svatej guru ani spasitel 😉 a jesi jezdí dízlpopelnicí a i přes ty jeho zasrr megaprachy ….

    https://www.tenisovysvet.cz/article/detail/7004–prasule-hejbejte-se-obri-vydelky-rogera-federera

    …podporuje švýcarský sajrajty a nejezdí v tesle tak obecně NEPODPORUJEME trenkomile nasrrr je to už jasný 😉 a dobrý ráno zejtra zas našichtu??

    1. No ale furt si mi neodpověděl, že za koho píšeš, když
     No ale furt si mi neodpověděl, že za koho píšeš, když píšeš že „nepodporujeme“? Piš za sebe, Franto, nemusíš se tady pasovat za mluvčího.

     Já mít jeho prachy, tak taky nejezdím Teslou, ale normálním autem 🙂 A teda nevím od jakejch chudejch i nahrabal. Když jsem se byl na něj naposledy kouknout, tak těch pár dolarů za vstupné jsem dal zcela dobrovolně, nikdo mě něnutil 🙂

     PS:
     Ano, dnes ráno zase do práce. To víš, ještě nejsem státní rentiěr, abych si užíval nicnedělání.

   1. čágobélo šílenci 14 a hlavně moc nesrrr 😉 páč
    čágobélo šílenci 14 a hlavně moc nesrrr 😉 páč Základní pravidlo zní : že začíná se vod nejsnažšího po nejtěžší, a nemusí pršet hlavně když kape a lepší než drátem dovoka tvl :)) Samozřejmě že nepodporuju kolalokovu limonádu dyž nemusím ani podobnej sajrajt ale zároven nežiju vjeskyni že 🙂 Každý co může dle gustavole každého soudruha doprr cos na planetě zemi posledních 30let dělal že ti ještě vr 2020 musím vysvětlovat takový základy chlape ;)))

  1. Ta voda se neztrati. Je sice o neco ve vetsi hloubce, ale
   Ta voda se neztrati. Je sice o neco ve vetsi hloubce, ale porad zustava v zemi jako podzemni voda. Nevim nakolik je kontaminovana, ale asi to bude nejaka latka ktera se casem odboura a pozdeji je mozne ji odcerpat a po jakesi uprave znovu pouzit. Nebo treba neupravenou pouzit k dalsimu frakovani. Porad je to uzavreny kolobeh.

    1. Nejvetsi problem s pitnou vodou neni kontaminace z frakovaci
     Nejvetsi problem s pitnou vodou neni kontaminace z frakovaci vody, ale z rozpusteneho Methanu. Nove studie ukazaly, ze ten methan nepochazi z frakovani, ale sekundarne az z vrtnych der, ktere jsou spatne utesnene. Takze problem nedelaji prisady do frakovaci vody, ale uvolneny methan. Vsechny „alarmujici“ studie pisou akorat nezavazne, ze ta voda smrdi a nechutna, ale chemicke slozeni pro jistotu nenapisou. Methan totiz nezpusobi takovou pozornost. A pro jistotu napisou uhlovodiky.

   1. Myslím, že ta záruka by mohla být i delší. Původní
    Myslím, že ta záruka by mohla být i delší. Původní 22kWh má 100tkm, nová 45kWh by mohla mít klidně víc než 160tkm. Ovšem při průměrném nájezdu těchto městských vozů dojde spíš na 8 let. A se zárukou Tesly to nebude mít žádnou spojitost.

   2. neomezena zaruka je vesmes nesmysl, Tesla vi ze tohle se bude
    neomezena zaruka je vesmes nesmysl, Tesla vi ze tohle se bude tykat tak maleho mnozstvi aut, ze to asi neresej, ostatni to resej protoze vedej jaci vykukove jsou taxikari, dat takovou zaruku u levnejsiho auta by znamenalo prave problem od taxikaru v mnohem vetsim rozsahu nez jak to ma Tesla u S a X, Taxikarskych X bude zrejme relativne malo, a texikarskych S sice bude hodne, ale u zadneho taxikare asi nevydrzi ani 4 natoz pak 8 let (taxikarskych Tesel kterym bude vic nez 4 roky bude asi celkem malo)

    u osttanich najezdy si myslim moc neresej, tech aut ktera najezdi tolik bude v celkovem prodeji par jednotek procent

    je take rozdil poskytovat km zaruku na baterii 45 a 70+kWh, ta vetsi baterka bude mit proste kilometrove vetsi zivotnost ikdyby slo o stejneho vyrobce, jakosto ze nejde

 3. krabice vod bot i3 je 10tiletý výsměch Brambory světovýmu
  krabice vod bot i3 je 10tiletý výsměch Brambory světovýmu elektromobilismu ve smyslu : Mohli sme vyrobit echt elektromobil, ale co to dá ještě chceme pumpovat 2.500.000 ks autopopelnic ročně prachy sou prachy :))

  https://www.investicniweb.cz/news-automobilka-bmw-loni-zvysila-odbyt-na-rekordnich-252-milionu-aut/

  Brambora = Elektromobil nasersi 2013-2025 :))))))))))))

  https://kcc-hho.webnode.cz/elektromobil/bmw-i3/

    1. A to ještě se svými 30 centy za kWh je na to dobře.
     A to ještě se svými 30 centy za kWh je na to dobře. Běžně se platí i kolem 40 centů za kWh v Německu (domácí tarif, ne veřejná stanice).
     Když jsem v jednom i3 fóru uvedl, že platím jen 8 centů za kWh po 22 hodin denně, tak Němci mě skoro sežrali. 🙂

    2. Já mám v DE cenu cca. 0,60 eur/kWh, když se počítá
     Já mám v DE cenu cca. 0,60 eur/kWh, když se počítá komplet cena el. plus fixní platby. Samotná cena elektřiny je pak 0,30 eur/kWh. Ale já mám malou spotřebu, takže se ty fixní platby dost projeví. A ještě pokud má EV, tak bude mít jistě lepší tarif, co mám já.

     Spíš to bude tím, že jezdí na výlety a dost toho dobíjí i na cestách, kde ty ceny jsou vyšší.

     Edit:
     Původně jsem uvedl cenu samotné el. 0,23/kWh, správně je 0,30/kWh, zapomněl jsem na daň z elektřiny. No a pak na tO vše ještě 19% DPH!

     1. U nás lidé rovněž napíší že platí 1,60 Kč
      U nás lidé rovněž napíší že platí 1,60 Kč elektřinu, tedy co vidí základní sazbu na vyúčtování, ale nakonec je to 4.56 Kč, když se spočítají veškeré poplatky v zimním období, tedy 1,60 Kč základ + 1,67 Kč distr. množství + 0,50 Kč za syst. služby a pod., dohromady 3,77 + DHP a jsme na 4.56 Kč/kWh ve vysoké sazbě. Pak jsou další měsíční poplatky 430 Kč jako je daň z elektřiny, platba za jistič, činnosti operátora a plat za odběrné místo. Pokud vezmu průměr s nízkou a vysokou sazbou pak je cena 2,45 Kč/kWh a to díky tomu, že 91% energie padne na nízkou sazbu. Samotná nízká sazba je 1,85 Kč ovšem jen díky tomu, že odebírám 20 MWh ročně 🙂

        1. To je nesmysl, když to spočítám tak je to 2,9 tuny uhlí
         To je nesmysl, když to spočítám tak je to 2,9 tuny uhlí (když budu mít vlastní kotel) a náklady na kompletní spotřebu energie domu a na topení uhlím jsou 45 tis. Kč, náklady na kompletní spotřebu energie domu a na topení elekřinou jsou 50 tis. Kč. Že by výroba elektřiny v elektrárně byla tak nehospodárná nevěřím.

        2. Těch 4,3t uhlí na 20MWh je spalné teplo uhlí, tedy 100%
         Těch 4,3t uhlí na 20MWh je spalné teplo uhlí, tedy 100% účinnost. A spáleníM v kotle nedostanete do radiátorů tolik tepla. Výhřevnost hnědého uhlí je cca 17MWh/ kg (nástřel okem mezi mostecké a sokolovské uhlí, viz:
         http://www.dumazahrada.cz/stavba-rekonstrukce/penize-pravo/22475-jaka-je-vyhrevnost-tuhych-paliv/), ale klasická uhelná elektrárna ( účinnost 40%, tedy asi bez teplárny, ta ale zvedne jen celkovou účinnost, ne poměr kg uhlí/ kWh elektřiny) spotřebuje na výrobu 1kWh elektřiny 1kg uhlí a 240l vody ( na výrobu 4kg páry), viz:
         http://www.envic.cz/energie-prakticka-prirucka-jak-setrit-vlastni-kapsu-i-zivotni-prostredi.htm. Tak teď kontrolujte, díky předem.

        3. Bacha na to, je to 17 MJ/kg = 4.72 kWh/kg.
         Bacha na to, je to 17 MJ/kg = 4.72 kWh/kg.

        4. Samozřejmě, přepsal jsem se v jednotce. Děkuji pane
         Samozřejmě, přepsal jsem se v jednotce. Děkuji pane Hořčíku.

        5. Já nejsem Hořčík, maximálně tak Dusík, když se nahlas
         Já nejsem Hořčík, maximálně tak Dusík, když se nahlas vyjadřuju o tenisu nebo hokeji. 🙂

        6. Velice se omlouvám pane Veselý, měl jsem nějak napilno.
         Velice se omlouvám pane Veselý, měl jsem nějak napilno.

Napsat komentář