BIKI: unikátní bionický podvodní dron pro vaše letní hrátky!

Na Kickstarteru se aktuálně rozjelo financování úžasné nové hračky. Jmenuje se BIKI a jejím cílem je zpříjemnit vám pobyt u vody.

Podvodní dron BIKI má být k dodání už od září 2017!
foto: BIKI

BIKI je ponorka ve tvaru ryby, která se jako ryba i pohybuje. Vzadu má ploutev a vpředu 4K UHD kamerku. Bionické zařízení/dron můžete v klidu pustit do vody třeba na rybách, v moři nebo v bazénu.

Dron je zcela bezdrátový a ovládat jej můžete s pomocí přiloženého ovladače nebo mobilu. Dokáže se samostatně vyhýbat překážkám a jakmile mu dojdou baterky, vyplave na hladinu a ohlásí se s pomocí GPS.

Ale to nejlepší je cena. Ta totiž na Kickstarteru začíná na $599, v hrubém přepočtu asi 15 000 Kč. Co za příruční ponorko-bio-dron není zas tak vysoká částka!

Potopit se dokáže max. do 60 metrů a je velice tichá, vydává hluk pouze o síle 55 dB. Klidně ji můžete pustit do hejna ryb a pozorovat, jak se k novému parťákovi mají.

O tom, že tvůrci s BIKI udeřili hřebíček na hlavičku, svědčí i aktuální statistiky jejich Kickstarteru. Za první den spuštění kampaně vybrali už přes $100 000 z původně pouze $20 000 požadovaných! A do konce kampaně jim zbývá ještě 53 dnů.

Specifikace BIKI

Hmotnost: 1,1 kg
LED: 2×114 lumenů
Rozlišení: 3840×2160 pixelů
Baterie: 2600 mAh
Výdrž: 90-120 min

Kickstarter

Tři komentáře u “BIKI: unikátní bionický podvodní dron pro vaše letní hrátky!”

Napsat komentář