Autosalon Tokio 2019: Lexus představil koncept futuristického elektromobilu LF-30

Domácí automobilky se na autosalonu v Tokiu předhánějí v tom, která víc zaujme. Značka Lexus, spadající pod Toyotu, ukázala futuristický elektromobil LF-30.

Lexus plánuje začátkem příští dekády představit zcela novou platformu pro elektromobily a také historicky první plug-in hybrid.
foto: Lexus

Koncept elektromobilu LF-30 je vizí, která má ukázat, že Lexus/Toyota už si bateriových elektromobilů konečně začínají všímat. A především připravit fanoušky na první sériový elektromobil Lexus, který bude představen během listopadu.

Lexus LF-30

Lexus LF-30
foto: Lexus

Do konceptu elektromobilu LF-30 proto Lexus nacpal všemožné nové technologie, od elektromotorů přímo v kolech přes (přeci jen už poměrně letité) raččí dveře až po dron.

Lexus LF-30

Lexus LF-30
foto: Lexus

Elektromobil Lexus LF-30 je vybaven baterií o kapacitě 110 kWh, výkonem 400 kW a 150kW rychlonabíjením. Díky tomu by měl zvládat dojezd až 500 km WLTP.

Lexus LF-30

Lexus LF-30
foto: Lexus

Trhat asfalt dokáže během 3,8 sekund (toč. moment 700 Nm), max. rychlost je omezena 200 km/h. LF-30 ukazuje všechno, co velmi pravděpodobně „regulérní“ elektromobil od Lexusu mít nebude.

Lexus LF-30

Lexus LF-30
foto: Lexus

Lexus LF-30
foto: Lexus

20 Comments on “Autosalon Tokio 2019: Lexus představil koncept futuristického elektromobilu LF-30”

  1. Dneska sem to viděl naživo. To ještě ušlo ale většina
    Dneska sem to viděl naživo. To ještě ušlo ale většina expozice Toyoty byla opět představa nejakejch futurovozitek tak jak to ukazujou už x let. Smysl toho mi už uniká. Ale líbil se mi ten jejich miniautomobil do města. Je to prcek ale na rozdíl od prcku jiných firem to vypadá jako auto.

    https://www.youtube.com/watch?v=kvpAqILs39A&t=1s

Napsat komentář