Autosalon Frankfurt 2019: koncept elektromobilu Mercedes-Benz Vision EQS s dojezdem až 700 km

Rodina elektromobilů Mercedes-Benz EQ se na letošním autosalonu ve Frankfurtu rozrostla o dalšího člena. Je jím (zatím jen) koncept Vision EQS.

Doufejme, že se koncept Mercedes-Benz Vision EQS podaří rychle přetavit ve výrobní verzi. Je načase!
foto: Mercedes-Benz

Mercedes-Benz Vision EQS má suplovat třídu S v oblasti elektromobilů. Specifikace konceptu elektromobilu jsou zatím jen velmi letmé. Daimler slibuje dojezd až 700 km a výkon 350 kW, které by takovému elektromobilu samozřejmě náramně slušely.

Značně futuristický interiér konceptu nejspíš u výrobní verze dozná zásadních změn

Značně futuristický interiér konceptu Vision EQ, založený podle Mercedesu na „světě luxusních jachet“, nejspíš u výrobní verze dozná zásadních změn
foto: Mercedes

Mercedes-Benz Vision EQS

Mercedes-Benz Vision EQS
foto: Mercedes-Benz

Mercedes-Benz Vision EQS

Mercedes-Benz Vision EQS
foto: Mercedes-Benz

Mercedes-Benz Vision EQS

Mercedes-Benz Vision EQS
foto: Mercedes

Ke konceptu se váží také údaje o max. rychlosti 200 km/h a zrychlení 0-100 km pod 4,5 sekundy. Problém je, že ani jeden z těchto údajů už dnes nikomu nevyrazí dech.

Zvládá je totiž už skoro osm let vyráběný Tesla Model S. Mercedes proto zjevně sází na vzhled, a tahle sázka se vyplácí – design Vision EQS je víc než povedený.

tisková zpráv

35 Comments on “Autosalon Frankfurt 2019: koncept elektromobilu Mercedes-Benz Vision EQS s dojezdem až 700 km”

 1. Mě se to moc líbí. Vypadá to skvěle. Parametry jsou
  Mě se to moc líbí. Vypadá to skvěle. Parametry jsou dostačující, Mercedes se bude soustředit na pohodlí při cestování. Brutální variabilita superluxusního interiéru a k tomu špičkové tlumení nerovností cesty (https://www.auto.cz/tenhle-revolucni-podvozek-bude-idealni-pro-ceske-silnice-komfortem-strci-do-kapsy-vsechny-121730).

 2. 2. elektrowesternový sraz v Boskovicích 21. září
  2. elektrowesternový sraz v Boskovicích 21. září 2019
  setkání uživatelů elektromobilů, fandů ekologického způsobu dopravy a bydlení s využitím solární energie….

  https://www.aktualne.cz/velky-sraz-elektromobilu-se-blizi/r~8e647c04d30a11e9926e0cc47ab5f122/

  https://www.regionboskovicko.cz/ii-elektrowesternovy-sraz-boskovice/a-10673

  SOUTĚŽ O 14.DNÍ ZAPŮJČENÍ ELEKTROMOBILU

  https://www.mala-elektromobilita.cz/events/2-elektrowesternovy-sraz-v-boskovicich

  https://www.mala-elektromobilita.cz/kalendar

 3. off
  Šéf vývoje Polestaru (Volvo) přiznal že Tesle zatím

  off

  Šéf vývoje Polestaru (Volvo) přiznal že Tesle zatím nedokážou konkurovat v úspornosti pohonu a tak jí Polestar musí konkurovat lepším designem a v dalších technologiích.

  https://electrek.co/2019/09/11/volvo-admits-tesla-ahead-energy-efficiency/

  Tesla konkureci potřebuje, stejně jako jí potřebují ostatní. Pak se věci můžou hýbat kupředu.

 4. off
  Japonsko bude muset v roce 2022 vypustit do moře velký

  off
  Japonsko bude muset v roce 2022 vypustit do moře velký množství kontaminovaný vody z elektrárny Fukušima protože už to nebudou mít kam dávat. Jižní Korea má obavy. Korejsko-Japonske vztahy jsou zrovna na velmi nízké úrovni.
  https://www.theguardian.com/environment/2019/sep/10/fukushima-japan-will-have-to-dump-radioactive-water-into-pacific-minister-says?CMP=share_btn_fb

  Pokud se ju jádra vyskytne problém, tak se vleče do nekonečna a hned tak nezmizí. Je to trvalá zátěž.

   1. Nevím zeptej se jich.
    Ale myslím že Korejci budou také

    Nevím zeptej se jich.

    Ale myslím že Korejci budou také intezívně rybařit v Pacifiku stejně jako Japonci a jiné státy takže chápu jejich obavy. Oceán je všech a ne jenom Japonska aby si z něho dělal radioaktivní skládku jak se mu zlíbí.

  1. No nevyvolavejte paniku. Zatim to nerozhodli. A nejsou silenci
   No nevyvolavejte paniku. Zatim to nerozhodli. A nejsou silenci protoze tu rybi jedi vsichni tak by to jiste provedli tak aby to nikoho neohrozilo. Podledni dobou se navic mnozi dukazy ze nizka davka snad az do 100 – 200 miliSievertu je neskodna a mozna i zdravi prospesna, protoze vybudi imunitni system ktery opravuje poskozene DNA k vyssi aktivite. Opravdu si nevymyslim. Goolujte „radiation hormesis“. Ale obavy lidi naprosto chapu.

   https://en.wikipedia.org/wiki/Radiation_hormesis

   1. Ty jsou opravdu hloupý jak daleko vidíš, nastuduj si
    Ty jsou opravdu hloupý jak daleko vidíš, nastuduj si rozdíl mezi krátkodobým ozářením a dlouhodobým kumulativním ozářováním, byť jen malou sílou a pak tu dávej ty svoje zmatený emotivní výkřiky.
    Pokud takovou látku pozřeš tak už to jemný záření který v pohodě zastaví kožní škára může dlouhodobě ozařovat ničím nechráněný vnitřní orgány v tvým těle a dávka se nasčítá. Viz odvětrováni domů od slabě radioaktivního přírodního radonu.

   2. mě by zajmalo jesi se jim ta atomová eletrika z Fukušimi po
    mě by zajmalo jesi se jim ta atomová eletrika z Fukušimi po započtení veškerých nákladů opravdu vyplatila a kolik ta kiloWatthodina stála?? $25.000 ?? :)))
    hele japonci drží rasu a nejsou úplně blbý, a tak natáhnou hydrátometanový trubky do mariánky a pustěj to tam :)) S 270% zadlužením si ani nic jinýho dovolit nemůžou, leda…. vyvíjet vodíkový pohon palivovýho článku kde ze 100% nalitý energije se vodíkově vyprcá 20% na kola, tak to je panečku eko jako svině! to si žádá vo 370% navýšení! :)))))))

    1. Vyplatila, oni jaksi nemají moc možností, čím to
     Vyplatila, oni jaksi nemají moc možností, čím to nahradit.

     S tím zadlužením bych brzdil, sice mají nejvyšší celkový dluh k HDP na světě, ale naprostou většinu toho dluhu drží japonské důchodové fondy, takže ona to není zase taková trága.

Napsat komentář