Autopůjčovna SIXT nakoupí 100 000 čínských elektromobilů BYD

Společnost SIXT se zavázala k první objednávce několika tisíc elektromobilů od společnosti BYD s prvními dodávkami v letošním roce.

Společnosti SIXT a čínská automobilka BYD podepsali dohodu. V prvním kroku si společnost SIXT objedná u společnosti BYD několik tisíc čistě elektrických vozidel, z nichž první budou zákazníkům společnosti SIXT v Evropě k dispozici ve 4. čtvrtletí roku 2022. Tato počáteční objednávka tvoří první krok v dohodě, která předpokládá nákup dalších přibližně 100 000 elektromobilů v průběhu následujících šesti let. Kromě toho budou společnosti BYD a SIXT zkoumat potenciální možnosti spolupráce v různých regionech po celém světě.

Počínaje zákazníky v Německu, Francii, Nizozemsku a Velké Británii bude SIXT první autopůjčovnou v Evropě, která bude nabízet vozidla BYD. Prvním modelem, který bude společnost BYD poskytovat, bude plně elektrický vůz BYD ATTO 3 v evropském stylu, expresivní elektrické SUV segmentu C. Všechny modely BYD, které se stanou součástí vozového parku společnosti SIXT, dobře odpovídají očekáváním a potřebám evropských zákazníků díky kvalitnímu dojmu, rozsáhlým specifikacím a baterii Blade vyvinuté pro výjimečnou bezpečnost, odolnost a výkon.

Objednávka od společnosti BYD zapadá do nedávno oznámeného slibu společnosti SIXT výrazně zvýšit podíl elektrifikovaných vozidel ve svém vozovém parku a zvýšit nadšení pro e-mobilitu. Ze spolupráce se společností BYD bude těžit zejména nabídka elektromobilů SIXT v segmentu velkoobjemových vozidel. Vozový park SIXT v Evropě bude do roku 2030 ze 70 až 90 % elektrifikovaný a bude zahrnovat širokou škálu výrobců a modelů.

Jedná se o nedílnou součást strategie společnosti SIXT, jejímž cílem je vést odvětví mobility do udržitelné budoucnosti. Společnost SIXT rovněž zřizuje vlastní nabíjecí infrastrukturu, rozšíří aplikaci SIXT a základní platformu mobility ONE na jednotné přihlášení pro stovky tisíc veřejných nabíjecích míst a již do konce roku 2023 převede své stanice a pobočky na CO2 neutralitu.

zdroj: tisková zpráva

14 komentářů u “Autopůjčovna SIXT nakoupí 100 000 čínských elektromobilů BYD”

 1. Pi.uru, kde seš, nebudeš jásat, že si od SIXTu na letišti máš možnost vypůjčit nejnovější čínský EV drek?
  Takže nebude vadit jeden malý OT, pravda: Skopčáku, z toho už budeš úplně v řititi. Napřed velký Mlask 2x šlápnul do ho.na v případě války a teď Tvá milovaná holčička Grétka radí Helmutům zůstat u jádra místo u fujky fujky uhlí?

   1. Ne, je to přesně naopak, tlamo, nevyznáš se Ty, protože OT bylo určeno skopčákovi. Seš skopčák? Fyzicky asi nikoliv, v hlavě – tedy v lebeni vymeteno – seš jako jeho klon. Kdybych měl více času, příspěvky, které můžeš číst bych se snažil namalovat jako komiks, abys měl šanci se v tom vyznat, tlamo.

    1. dlažko nebuď příliš skromný, věř si a uvidíš že ty svoje hluboký myšlenky dokážeš docela dobře ztvárnit. A že jsi to ty, navedu tě. Na liště klávesnice najdi takovýho smajlíka, klikni na něj a vyber hnědé hovínko. nic jiného než sračky tady nemeles, tak si s touto grafikou vystacis naprosto v pohodě. a když to budeš trénovat, nakonec to půjde docela rychle. držím ti palce. to dáš!

     1. Diky za nezistnou radu, Pi.uru. Smajliky nezvladam, to se u nas v praveku nevede. A co se tyce toho mleti: je tu par jedincu co tu trvale melou ho.na domnivajice se, ze produkuji kakaove venecky. Dalsich par jednodussich jedincu s chuti ty domnele kakaove venecky konzumuji. Ja stojim stranou toho, protoze jsem mel babi znamenitou cukrarku a kakaove veneceky od vsech EV ho.en poznam na dalku.

Napsat komentář