Automobilka PSA spoluzakládá centrum pro vývoj umělé inteligence

Skupina PSA je zakládající člen institutu PRAIRIE, expertního centra pro vývoj umělé inteligence.

Skupina PSA se společně se společnostmi Amazon, Criteo, Facebook, Faurecia, Google, Microsoft, NAVER LABS, Nokia Bell Labs, SUEZ a Valeo připojila k výzkumnému centru CNRS, institutu Inria a Univerzitě PSL.

Skupina PSA je zakládající člen institutu PRAIRIE, expertního centra pro vývoj umělé inteligence.
foto: PSA

Skupina PSA, zakládající člen PRAIRIE (PaRis Artificial Intelligence Research InstitutE), je první automobilkou, která se stala součástí institutu a hodlá se aktivně podílet na jeho činnosti. Skupina PSA je přesvědčena, že umělá inteligence je pro rozsáhlou transformaci probíhající v automobilovém průmyslu a pro formování budoucnosti mobility naprosto zásadní.

Cílem institutu PRAIRIE je shromáždit nejdůležitější vědecké a průmyslové subjekty v oblasti umělé inteligence a stát se světovým globálním lídrem v tomto oboru. Skupina PSA se tak bude moci opřít o odborné znalosti nejvyšší úrovně a s jejich pomocí rozvíjet budoucí řešení mobility.

„Spolupráce s vědeckým světem na sbližování akademických a výrobních zájmů je základem úsilí skupiny PSA v oblasti inovací,“ uvedla Carla Gohin, viceprezidentka pro výzkum a inovace.

„Jsme hrdí na to, že jsme prvním výrobcem automobilů, který se připojil k Institutu PRAIRIE, jehož komplexní přístup nám umožní rozvíjet schopnosti v oblasti umělé inteligence a urychlit možnosti využití pro automobilový průmysl.“

tisková zpráva

Napsat komentář