Aptera ukázala další prototyp solárního elektromobilu s dojezdem 1600 km

Společnost Aptera prochází nejrůznějšími kotrmelci už od poloviny nultých let. Její auta zatím na stále silnicích nejezdí. Nejnovější prototyp už k tomu ale nemá daleko.

Dodávky prvních kusů elektromobilů Aptera mají proběhnout už koncem letošního roku. Pokud se těšíte, že si Apteru objednáte i do Evropy, musíme vás poněkud zklamat. Pro tříkolová vozidla platí v USA výrazně jiné normy, než na starém kontinentu, a jeho homologace zde bude velmi obtížná.
foto: Aptera Motors

Obnovená společnost Aptera Motors představila solární elektromobil s dojezdem 1600 km už začátkem letošního roku v podobě prvního prototypu. A umožnila také rezervace za vratný poplatek $100.

Teď přichází s druhým prototypem svého ultra-futuristického, ale také ultra-lehkého a efektivního tříkolového elektrovozidla. Vynikající efektivita umožňuje i s relativně malou baterií urazit velmi dlouhé vzdálenosti.

V online konfigurátoru si zákazníci mohou nastavit dojezd 250, 400, 600, nebo 1000 mil (400 km, 640 km, 960 km nebo 1600 km) a pohon všech tří kol nebo jen přední nápravy. Ceny se pohybují od $25 900 do $46 900 a výš.

K vysokému dojezdu přispívají také integrované solární panely o ploše 3 m2. Ty dokážou za ideálních podmínek (Kalifornie) každý den nabít baterii pro ujetí až 72 km. V současné době má údajně Aptera tisíce předobjednávek.

Čtyři komentáře u “Aptera ukázala další prototyp solárního elektromobilu s dojezdem 1600 km”

    1. Dobrý vtip, Musk nemusí s nikým manipulovat. S tím stádem
      Dobrý vtip, Musk nemusí s nikým manipulovat. S tím stádem hysterek, kteří jsou navíc tupá stvoření zajímající se jen o zisk, není třeba sofistikovaně manipulovat. Ti kvičí už jen při pomyšlení, že ty jejich vzdušné zámky jednou spadnou. A dobře jim tak.

Napsat komentář